Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Románia történelmi tartományai közül messze Erdély gazdasága a legerősebb, és lényegesen csökkent Bukarest súlya a 2008-2009-es pénzügyi világválság óta. Ugyanakkor Székelyföld sokkal lassabb ritmusban fejlődik, mint a régió egésze, mára már olyan, korábban gyengén fejlett megyék is elhúztak mellette, mint például Fehér – írja a maszol.ro.
Nagyobb aránytalanságok jellemzik jelenleg Románia gazdaságát, mint a gazdasági világválság kitörésekor. A jó hír viszont az, hogy a főváros súlya lényegesen csökkent. Míg 2008-ban a Bukarestben bejegyzett vállalatok állították elő a romániai cégek árbevételének 63 százalékát, ez az arány 2016-ra 37,5 százalékra csökkent. A megyék közti különbségek továbbra is nagyok: a tíz leggyengébben teljesítő megye a válság kirobbanásának évében 39 milliárd lejt termelt, az országos összérték 3,9 százalékát, ami 2016-ra 56 milliárdra, illetve 4,3 százalékra nőtt. A tíz legfejlettebb megyében lényegesen nagyobb volt a növekedés: ezek 2008-ban 198 milliárd lejt produkáltak, tavalyelőtt azonban már 461 milliárdot. Hozzájárulásuk az országos teljesítményhez 18 helyett immár 35 százalék.
Székelyföld gazdasági téren sokkal kisebb mértékben lépett előre 2008 óta, mint más megyék. A Hargita megyei cégek árbevétele a vizsgált időszakban 36, a háromszékieké pedig 35 százalékkal nőtt. Ez első látásra nem rossz eredmény, más erdélyi megyékkel összehasonlítva azonban roppant szerény. A székelyföldi vezetők azonban többször hangsúlyozták: Kovászna és Hargita megye a főváros gáncsoskodása miatt van rosszabb helyzetben, mint például a szomszédos Brassó, s az önrendelkezés kimozdíthatná a holtpontról a gazdasági életet.