Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Míg 2011-ben még csak az EU lakosságának 38%-a használta a közösségi oldalakat, ez az arány tavaly már 56%-ra emelkedett. A listát Dánia vezeti, ahol az emberek 79%-a regisztrált és aktív a közösségi hálón. Utána következik Belgium (73%), Svédország és Nagy-Britannia (mindkettő 70%-kal), Ciprus és Málta (69%), Finnország (67%), Hollandia (66%), Magyarország (65%).
A 16 és 24 év közötti fiatalok 88%-a használta tavaly a közösségi oldalakat az Európai Unióban, de országonként eltérő arányban: a cseh, dán és horvát fiataloknak például 97 százaléka. Őket követik az észt és a görög fiatalok 96%-kal, a ciprusiak és a portugálok 95%-kal, a belga, litván, magyar és máltai fiatalok 94%-kal. Lettországban, Szlovákiában, Finnországban és Nagy-Britanniában az ifjúság 93%-a, Ausztriában 92, Hollandiában és Lengyelországban 91, Írországban és Svédországban 90, Romániában, Spanyolországban és Szlovéniában 89, Olaszországban viszont csak 79 és Franciaországban 77 százaléka van jelen a közzösségi hálón.
A 65 és 74 év közötti korosztály 19%-a használta tavaly a közösségi oldalakat. Dánia ebben a kategóriában is élen jár (46%). Romániában az idősödő nemzedék 16 százaléka fent van a közösségi oldalak valamelyikén. Írországban ez az arány 15, Ausztriában és Szlovéniában 14, Franciaországban és Olaszországban 13, Szlovákiában 12, Horvátországban 11, Lengyelországban 10, Görögországban 9, Bulgáriában 8 százalék.
Az Eurostat a közösségi hálók világnapja (június 30) apropóján tette közzé adatait.
(Agerpres)