Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A legalacsonyabb arányt Szlovéniában (12,1 százalék), Csehországban (12,9), Dániában (13,5) és Finnországban (14,5) jegyezték.
Az Eurostat szerint a következők voltak az EU-ban a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatát befolyásoló tényezők: a munkaintenzitás (a 60 év alatti népesség 71,9 százaléka élt nagyon alacsony munkaintenzitású háztartásban, és az eltartott gyermekeket fenyegette a szegénység kockázata), az iskolai végzettség (azon gyermekek 50,5 százalékát fenyegette a szegénység kockázata, akiknek szülei alacsony iskolai végzettségűek voltal, szemben azon gyermekek 7,7 százalékával, akiknek szülei magas iskolai végzettséggel rendelkeztek), a háztartás típusa (a gyerekeket egyedül nevelő szülő esetében (42,1 százalék) és a két felnőttből álló, három vagy több eltartott gyermeket nevelő háztartásokban (29,6) volt a legnagyobb ez a kockázat), migráció (a legalább egy migráns szülővel rendelkező gyermekek esetében nagyobb volt a szegénység kockázata, mint azoknál, akiknek a szülei őslakosok voltak: 32,9 százalék, szemben a 15,3 százalékkal) és az életkörülmények (az egyszemélyes, eltartott gyermeket nevelő háztartások 14,1 százaléka van szociálisan és anyagilag rendkívül hátrányos helyzetben szemben a többi, gyerekeket is nevelő háztartások 7,5 százalékával).
(Agerpres)