Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Ezentúl kiértékelhetik tanáraik munkáját a diákok

Ezentúl kiértékelhetik tanáraik munkáját a diákok Románia

Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter pénteken kijelentette, aláírta a miniszteri rendeletet, amely lehetővé teszi, hogy a tanulók kiértékeljék tanáraik munkáját, nyomatékosította azonban, hogy ez nem azt jelenti, hogy a diák jegyet ad pedagógusának.

Hirdetés
Hirdetés

„Június elsején aláírtam a miniszteri rendeletet, amely biztosítja a módszertant ahhoz, hogy a tanulóktól feedback érkezzen a tanárokhoz. A tanulók véleménye alapvetően fontos, meghallgatjuk őket. Azonban van egy nagyon fontos kérésünk hozzájuk: ne tévesszék össze a tanuló szerepét a tanáréval. Láttam, hogy néhány diák alig várja, hogy jegyet adjon a tanárának. Ez nem így működik” – szögezte le a miniszter a Digi 24-nek.

Cîmpeanu szerint a feedback (visszajelzés) egy „eszköz”, amelyet a tanár arra használ, hogy a tanítási módszerét aszerint javítsa, hogy a tanuló mit „érzékel”, nem pedig „egy lehetőség arra, hogy a diák jegyet adjon a pedagógusnak”.

(Agerpres)

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás
Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2021. június 6., 13:01
    ÉRTÉKELÉS: 3

    Az egyetemi tanár ismerősöm szerint ő a lelkét is kiadta a B.B. Kolozsvárott és a student on lineban csak stand by ban várta, hogy teljen a kúrzus, majd alpári módon kifikázta a végén😊
    Lehet nem rossz 5let, csak ki kellene dolgozni oda is egy módszertant! Ez a miniszter sem jobb mint a többi!

    • User
      Dátum: 2021. június 7., 13:10
      ÉRTÉKELÉS: 4

      A székelyföldi liberos világban ezentul a gyerekek fogják osztályozni a tanáraikat és nem fordítva. Fejetetejére állt a szfilixes globál. Na, mostmár ki kit fog tanítani és vizsgáztatni? Lökött, gyomírtozott, génmodosított társadalom.

  • User
    Dátum: 2021. június 7., 15:44
    ÉRTÉKELÉS: 5

    A következő lépés az lesz, hogy a szülőket fogják osztályozni …,na ugye lefagyott a bárgyú vigyor a képünkről?

    • User
      Dátum: 2021. június 7., 17:05
      ÉRTÉKELÉS: 0

      Amikor kurzust, előadást tartunk, mindig kikérjük a résztvevők véleményét. A visszajelzéseskből lehet tanulni, fejleszteni önmagadat, az órák szerkezetét, javítani a kiadót feladatokon, stb. El kell tudni fogadni a kritikát is.

  • User
    Dátum: 2021. június 7., 18:49
    ÉRTÉKELÉS: 6

    … így is van baj elég, a sok okosjancsi azt hiszi, hogy az iskolai oktatás kikerülhetetlen eltévedéseit perdöntően érti, és meg is tudná oldani… amire egyelőre hiába várunk.

  • User
    Dátum: 2021. június 7., 20:00
    ÉRTÉKELÉS: 6

    Okos ember a miniszter.Rövidesen a zseniális ötlete keményen megalapozza politikai jövőjét ! A sok bunkó majd rászavaz. Van egy javaslatom.A szülők vegyék át az iskolák irányítását !

  • User
    Dátum: 2021. június 7., 20:41
    ÉRTÉKELÉS: 9

    A diáknak mindig megvolt a véleménye a tanárairól. Nem mai dolog ez. De ezt miniszteri rendeletre tenni, tényleg furcsa. (Frusztrált a miniszter és próbál elégtételt venni a vélt vagy valós iskolai sérelmeiért?) Én kifejezetten hálásan gondolok vissza néhány nagyon jó tanáromra, akik kitűnő pedagógusok voltak, nagyon sokat köszönhetek nekik. Ugyanakkor volt részem néhány kifejezetten rosszindulatú tanár „oktatásában” is, akik sem emberileg, sem szakmailag nem álltak a helyzet magaslatán, és ez nagyon enyhe „kiértékelés”. Volt olyan tanárom, aki sokak szerint kitűnő pedagógus volt és csak jót tudok róla mondani, mert szerintem is az volt, mások ugyanakkor kimondottan rossz emlékekkel maradtak róla. Minden szubjektív. A tanulók visszajelzése elméletileg segíthet abban, hogy egy pedagógus jobbá váljon, feltéve ha akarja is. A gyakorlatban, nem hiszem hogy különösebb hatása lenne. Én úgy gondolom, hogy azok akik szeretnének jobb tanárrá válni, azok eleve jók voltak addig is, a többit pedig úgysem érdekli. Mi akkoriban (70-es évek második fele) általában 40-en voltunk egy osztályban, mégis az a tanár, aki akart, tudott mindegyikünkre figyelni. Ma kisebbek az osztályok, mégis megy a siránkozás, hogy nem lehet minden diákkal érdemben foglalkozni. Hozzáállás kérdése. Ugyanakkor mindig lesz buta diák is, és olyan is aki a bunkóságot enyhe diákcsínynek véli. Az ő kiértékelésük ugyanannyit ér, mint az értelmes tanulóé, mégis valahogy úgy érzem, hogy ők fogják a tanárt (bármilyen is legyen az) alacsonyan osztályozni. Nagyon meglepődnék, ha nem így lenne. Valahogy a politikai választásokat idézi ez az intézkedés, ahol az egyetemi professzor és az analfabéta szavazata ugyanannyit ér.

  • User
    Dátum: 2021. június 8., 13:14
    ÉRTÉKELÉS: 1

    A tanügymi(ni)sztériumot adják oda egy öttagú szülői juntának. Az első lesz a tábornok, a hivatal vezetője. A főnök szól, ha elakadtak. Sortűzzel büntethető. Ha egy év alatt megoldják a dolgot, még egyet maradhatnak. Ha nem, sortűz. Lesz egy kis csend…