Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Felhívást intéz a Romániai Bírák Országos Szövetsége (UNJR) és a Romániai Bírák Egyesülete (AMR) „minden érdekelt személyhez”, hogy az igazságszolgáltatás problémáit intézményes keretek között, törvényes eljárásokkal, nem az utcán kell megoldani, írja az Agerpres.
A két szervezet közös közleményében rámutat, az elmúlt tíz év tapasztalata rávilágított arra, hogy az „igazságszolgáltatáshoz való populista viszonyulás” mind magára a rendszerre, mind a társadalomra, mind a politikai osztályra ártalmas. „Ugyanakkor az is elfogadhatatlan, hogy vezető állami tisztséget betöltő személyek arra használják befolyásukat, hogy nyomást gyakoroljanak az ügyükben eljáró bírókra” – fogalmaznak az aláírók.
Számos gonddal küszködik jelenleg az igazságszolgáltatási rendszer, a titkos megállapodásoktól és visszaélésektől kezdve a bíróságok és ügyészségek túlterheltségén át a szűkös költségvetésig és a személyzethiányig – mutat rá az AMR és az UNJR, hozzátéve, természetes, hogy a civil társadalmat foglalkoztatják ezek a problémák, de objektív helyzetfelmérésre van szükség, és egy ilyen értékelést csak racionális, szakmai és intézményes párbeszéddel lehet elvégezni. „A rendellenességek átpolitizálása nem fog ezek megoldásához vezetni. Miután az igazságszolgáltatást éveken át fegyverként használták fel a politikai csatározásokban, ideje lenne visszatérni a normalitáshoz, amelyben az igazságszolgáltatás nem vonják bele a politikai harcokba” – fogalmaz közleményében a két szakmai szervezet.
Hozzáteszik: az igazságszolgáltatásnak függetlennek kell lennie minden hatalmi ágtól és hatóságtól, kiváltképpen a titkosszolgálatoktól és a politikumtól. „Felhívást intézünk ezért azokhoz a hatóságokhoz, amelyek valóban független igazságszolgáltatási rendszert szeretnének, hogy folytassanak intézményközi párbeszédet a legjobb megoldások megtalálása érdekében” – áll még a közleményben.