Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A csütörtökön közzétett közvélemény-kutatásból kiderül, hogy Romániában évente több mint 130 ezer egyetemista végzi el tanulmányait; rajtuk kívül azok az egyetemisták is munkát keresnek, akik még nem végzősök ugyan, de szakmai tapasztalatszerzés érdekében, illetve önellátási célból dolgozni akarnak.
A BestJobs felmérése szerint tíz egyetemi hallgatóból közel nyolc (egészen pontosan 79,4 százalékuk) szeretne munkahelyet találni tanulmányi ideje alatt. Közel felük (46 százalék) abban az ágazatban szeretne elhelyezkedni, amelyben a tanulmányait is végzi.
A frissen végzettek és a tapasztalattal nem rendelkező fiatalok legnagyobb arányban (30 százalék) a vendéglátásban vállalnak munkát, átlagfizetésük 480 euró. Sokan helyezkednek el a közönségszolgálatban is (26 százalék, 680 euró átlagfizetés), valamint a kiskereskedelemben (18 százalék, 570 euró), a termelés és logisztika ágazatában (14 százalék, 565 euró), marketing és reklám (7 százalék, 600 eurós átlagfizetés), autóipar és közlekedés (6,5 százalék, 550 euró), pénzügy és számvitel (5,4 százalék, 750 euró), mérnöki szakmák (5,1 százalék, 800 euró), jog (4,7 százalék, 850 euró) és IT (3,53 százalék és 900 eurós átlagfizetés) terén.
Az IT és a mérnöki szakok terén munkaerőhiány van, így a cégek valósággal „verekednek” a frissen végzettekért. Ugyanez a helyzet olyan területeken is, mint a mezőgazdaság, az orvostudomány és gyógyszeripar, robotika és elektrotechnika, vagy ahol idegen nyelvek ismerete szükséges (különösen a német, az orosz, a mandarin, az arab és a skandináv nyelvek).
(forrás: Agerpres, fotó: Haáz Vince)