Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Átiratban kéri az orvosi kamara a képviselőház tagjait az oltástörvény mielőbbi elfogadására, írja az Agerpres.
A Romániai Orvosi Kamara közleményben emlékeztet, az oltások bevezetése döntő hatással volt a fertőző betegségek okozta elhalálozások számának csökkenésére és az életesélyek javulására. Évente hárommillió életet mentenek meg az oltások, teszik hozzá az aláírók. Az átirat szerint a gyermekek jogaihoz tartozik az oltáshoz való jog, ezért felelősséget kell vállalniuk a hatóságoknak, az orvosoknak, de a gyermekek törvényes képviselőinek is.
„Az orvosi kamarának az a célja, hogy e felelősségvállalás eredményeként védetté váljon mind a gyermekek, mind a felnőttek élete” – olvasható a közleményben, amely szerint a jogszabálynak tiszteletben kell tartania egyrészt az orvosok szakmai alapelveit, másrészt az alkotmányos jogokat, de azokat a nemzetközi megállapodásokat is, amelyekhez Románia csatlakozott.
A szakmai testület szerint a jelenleg az alsóház asztalán lévő törvénytervezethez olyan módosító javaslatokat is csatoltak, amelyek lényegesen megváltoztatnák a jogszabály megalkotásakor figyelembe vett alapelveket, és negatívan befolyásolhatják a törvény gyakorlatba ültetését, súlyos csapást mérve ezzel a közegészségre.