Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A koalíciós tárgyalások elakadtak, miután az USR-PLUS nem egyezett bele, hogy a miniszterelnöki tisztségről a választások után lemondott Orban legyen a képviselőház elnöke, és a PNL adja a kormánykoalíció miniszterelnökét is Florin Cîțu jelenlegi pénzügyminiszter személyében.
Az újabb javaslatot a média úgy értelmezte, hogy az USR-PLUS jelöltje lehetne a képviselőház, az RMDSZ-é pedig a szenátus elnöke, de még egyik párt sem foglalt állást az ügyben.
Ludovic Orban azt követően jelentette be múlt héten lemondását, hogy az egy éve kisebbségben kormányzó PNL a várakozásokon alul teljesített a december 6-i parlamenti választásokon és alulmaradt legfőbb riválisával, az ellenzéki Szociáldemokrata Párttal (PSD) szemben. A hírtelevíziókban megszólaltatott elemzők szerint Orbannak sosem volt túl jó viszonya a PNL éléről államfővé választott Klaus Iohannisszal, és most valójában az államfő látta elérkezettnek az időt félreállítására.
Orban azonban nem a pártelnökségről mondott le – ahogy azt a PNL választási kudarca indokolta volna -, hanem a miniszterelnökségről, és igyekszik megtartani befolyását a PNL felett. A román média azt állította: a PNL már az Orbanhoz közel álló Cîțu miniszterelnöki jelöltségével is szembement Iohannis elképzelésével, aki az ügyvezető miniszterelnök Nicolae Ciucă védelmi minisztert, volt vezérkari főnököt látta volna szívesebben a PNL – USR-PLUS – RMDSZ koalíciós kormány élén.
A kormányfői széket átengedő Orban ráadásul egy olyan poszt – a képviselőház elnöki tisztsége – megszerzéséhez kért és kapott felhatalmazást a PNL-től, amelyet nagyobb koalíciós partnere is kinézett magának Dan Barna USR-elnök számára.
Miután az USR-PLUS nem ment bele abba, hogy a PNL a legfontosabb három tisztség közül kettőt is megszerezzen magának, elakadtak a kormányalakítási tárgyalások.
Orban kedden tájékoztatta visszatérési elképzeléséről leendő koalíciós partnereit, de az USR-PLUS és az RMDSZ vezetői is gondolkodási időt kértek, annál is inkább, hogy Orban múlt heti lemondatásának hátterében nemcsak a PNL választási kudarca állt, hanem az is, hogy az USR-PLUS már a választási kampányban jelezte: nem szívesen látná Orbant egy koalíciós kormány élén.
Ludovic Orban visszatérése ugyan helyreállítaná az USR-PLUS és az RMDSZ által szorgalmazott egyensúlyt a koalícióban, de a PNL amúgy is megtépázott hitele tovább romlana, és Orbannak feltehetően párton belüli ellenlábasaival is nehéz lesz elfogadtatnia azt, hogy hiba volt a fejét követelni, és csak ő jelent megoldást a lemondásával előidézett problémára.
Egyes politikai források szerint Ludovic Orban cáfolta kedd este azokat a médiában megjelent híreket, miszerint visszavonta volna a Florin Cîţura vonatkozó javaslatot a miniszterelnök-jelölt személyét illetően.
A források szerint Ludovic Orban, a Nemzeti Liberális Párt elnöke az USR-PLUS szövetséggel folytatott keddi tárgyalások során a mandátumok kiosztásának úgynevezett D’Hondt-módszerét javasolta, úgy, hogy az első opció a PNL-t illeti meg.
Ugyanazon források arról is beszéltek, hogy a hétvégi tárgyalások során az USR-PLUS vezetői nem zárkóztak el attól az opciótól, hogy Ludovic Orban legyen a miniszterelnök-jelölt, és ebbe elvben az RMDSZ is beleegyezett.
A források leszögezték: Ludovic Orban nem vonta vissza arra vonatkozó javaslatát, hogy Florin Cîţu legyen a PNL kormányfőjelöltje.
Dacian Cioloş, az USR-PLUS szövetség társelnöke kedd esti Facebook-bejegyzésében ismét azon véleményének adott hangot a kormányalakítási egyezkedések apropóján, miszerint „Romániának új kezdetre van szüksége.”
„A miniszterelnök neve közül zajló esti viták kapcsán az USR-PLUS üzenete egyszerű: komolyan gondoltuk, amikor azt mondtuk, hogy
Dacian Cioloş december 7-én úgy nyilatkozott, hogy az általa képviselt politikai szövetségnek egy „hiteles” kormányfőjelöltet kell támogatnia, és hogy ‘új kezdetre van szükség.’
(MTI/Agerpres)
A regi rosz , tiszta politikai jatszma !