Hát ha ő mondja úgy is van.Minek hazudna?Semmi érdek nem fűzi semmihez (Román népmese)
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A katonaorvos emlékeztetett, hogy a Johnson & Johnson vakcinája esetében nincs szükség második dózisra. Jelenleg az ország 21 megyéjében, 31 oltóközpontban, 36 oltóponton van lehetőség ennek a típusú oltóanyagnak a beadására, de a jövőben további Johnson & Johnson oltóközpontok nyílnak.
Május 31-én és június 1-jén oltásmaratont tartanak a 16-18 éves korosztály számára.
A 16-18 éveseknek valamelyik szülő vagy gyám kíséretében kell megjelenniük az oltóközpontban, ahol nem csak 14 óra után, hanem a teljes munkaidő során bármikor fogadják őket, és megkapják a vakcinát – mondta Gheorghiţă.
Ezen kívül a hétvégén – ahol a humán erőforrások ezt lehetővé teszik – egyes oltóközpontok napi 24 órában üzemelnek majd, hogy az este 8 után érkezők is megkaphassák a vakcinát.
Dr. Valeriu Gheorghiţă azt mondta: eddig csaknem ezer városi oltóközpontban immunizáltak, de mostantól „közelebb kell vinni az oltást az emberekhez”, ezért elindítják „a város beoltja a vidéket” kampányt.
Az elképzelés szerint „hetente legalább egyszer vagy kétszer” az oltóközpontban dolgozó csapat kimegy a városhoz csatolt falvakba és – akár házról házra járva – minél több embert beolt.
A katonaorvos kifejtette: úgy módosítják az oltási platform számítógépes programját, hogy abból kiszűrhető legyen az egyes településeken beoltottak száma, hogy a mobil csapatok hatékonyabban tudjanak dolgozni.
Dr. Valeriu Gheorghiţă azt mondta: ezeket is beszámítva, a beoltott személyekkel együtt 35, de akár 50 százalékos kollektív immunitásról beszélhetünk, ami magyarázatul szolgálhat az országszerte jegyzett kedvező járványügyi adatokra.
A katonaorvos szerint valószínűleg kétszer, de akár ötször annyi fertőzött lehet, mint amennyit hivatalosan regisztráltak és jelentettek, ami azt jelenti, hogy – az oltottakkal együtt – nagyjából kilencmillió embernek van valamiféle immunitása.
A CNCAV elnöke szerint ugyanakkor, a mutáns vírustörzsek miatt nem csekély az újrafertőződés lehetősége. Hozzátette bár a módosult vírusok ragályosabbak lehetnek, az oltás csökkenti az újrafertőzés valószínűségét.
„Nagyon valószínű, hogy ez a betegség is a jövőben szezonálissá válik, mint bármely más, a koronavírusok által okozott légúti vírusfertőzés. Így arra lehet számítani, hogy a hideg évszakban megnő a megbetegedések száma” – mondta a katonaorvos.
Nem okoz meddőséget a COVID-19 elleni védőoltás – hangsúlyozta Valeriu Gheorghiţă/
„Nem áll fenn ez a veszély. Súlyos félretájékoztatás zajlik ezzel kapcsolatban a közösségi oldalakon. A vaccinare-covid.gov.ro platformon van egy nagyon részletes anyag, amely megcáfolja ezt az állítást, amely már hónapok óta kering a közösségi oldalakon, és most, hogy közeledik a gyermekek immunizálásának az engedélyeztetése is, ismét fokozottan előtérbe került” – mondta el keddi sajtótájékoztatóján a katonaorvos.
Ennek az állításnak semmiféle tudományos alApja nincs, hangsúlyozta még.
Véleménye szerint az orvosoknak részletesen el kell magyarázniuk a szülőknek és a gyerekeknek a védőoltással járó előnyöket és kockázatokat, és erre akár szülői értekezletek keretében is sort lehet keríteni. Ehhez azonban előbb meg kell várni, hogy az Európai Gyógyszerügynökség jóváhagyja a 12-15 év közötti kiskorúak immunizálását, hogy majd a tudományosan alátámasztott tények és konkrét adatok ismeretében tudjunk tájékoztatni, és nem csupán a különböző tanulmányok következtetéseire támaszkodva, mutatott rá Valeriu Gheorghiţă. Hozzátette, például Izraelben, Kanadában, az Egyesült Államokban már oltják a 12-15 év közötti korosztályt is.
Dr. Valeriu Gheorghiţă azt mondta: a bukarestieken kívül a Bihar, Prahova, Neamţ, Galac, Tulcea, Konstanca, Hunyad és Temes megyei kórházakban is oltanak.
Kifejtette: jelen pillanatban országszerte 973 oltóközpont 1471 oltópontjában immunizálnak.
Az oltóközpontok közül 700-ban (összesen 1121 oltópontban) a Pfizer-BioNTech által kifejlesztett oltással, 129 központban (161 oltópontban) a Moderna, 144-ben (197) az AstraZeneca vakcinájával oltanak. A Johnson&Johnson vakcínáját használó központok száma szerdától 41-re emelkedik – monda el a katonaorvos.
Dr. Valeriu Gheorghiţă azt mondta: ezek közül 166.947 személy előjegyzés nélkül kérte, hogy beoltsák.
A katonaorvos kifejtette: az oltást felvevők 73,6%-a anélkül jelentkezett immunizációra, hogy előjegyzést kért volna. Rámutatott: a közvetlenül jelentkezők aránya nőtt, amennyiben egy héttel korábban az emberek 67%-a jelent meg az oltóközpontokban előjegyzés nélkül.
Hozzátette: az oltási kampány kezdetétől 19.861 külföldi állampolgárságú személy kapta meg a koronavírus elleni oltást Romániában.
Megismételte: a 60 évnél idősebbek, személyi igazolvánnyal, bármikor jelentkezhetnek oltásra, akármelyik oltóközpontban, az annál fiatalabbakat 14 óra után várják.
432 vállalat kezdte beoltatni saját alkalmazottait, ezek közül 53 cég a vendéglátóiparban (HoReCa) tevékenykedik – közölte keddi sajtóértekezletén az egészségügyi minisztérium államtitkára.
Andrei Baciu elmondta: összesen 33.326 személy vette fel ily módon az oltást.
Az államtitkár hozzátette: 43 vállalat beoltatta teljes személyzetét és családjukat – már azokat közülük, akik kérték az oltást.
Baciu kifejtette: május 23-áig 17.199 adag COVID-vakcina ment kárba, ami az összes felhasznált mennyiség 0,23%-át teszi ki.
Az államtitkár szerint Románia Európában a 8., világszerte pedig a 19. helyen áll azok arányát tekintve, akik a védőoltás mindkét dózisát megkapták.
(Agerpres)
Hát ha ő mondja úgy is van.Minek hazudna?Semmi érdek nem fűzi semmihez (Román népmese)
432 vállalat kezdte beoltatni alkalmazottait….ott nem szeretnék dolgozni!!!!😢 Az emberi hülyeség határtalan! Ezek az oltásfejlesztő cégek kinek a tulajdonában vannak?!
Na?Most se dereng semmi?Akkor nem is fog…