Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az országos korrupcióellenes ügyészség (DNA) szerdán közölte az Agerpres hírügynökséggel, hogy büntetőeljárást indítottak egy mangaliai oltóközpont két asszisztensnője, Pompilia Timofei és Henriette-Raluca Berge ellen, akiket 24 órára őrizetbe is vettek bűnszervezet létrehozása, csúszópénz elfogadása, informatikai rendszerhez való illegális hozzáférés, informatikai csalás és közokirat-hamisítás miatt.
Ugyanabban az ügyben Elena Daniela Vlădoit, a mangaliai városi kórház alkalmazottját is őrizetbe vették befolyással való üzérkedés, vesztegetés, informatikai rendszerhez való illegális hozzáférésre való felbujtás, informatikai csalásra való felbujtás és közokirat-hamisításra való felbujtás miatt.
További három személyt szintén őrizetbe vettek bűnszervezet létrehozása, befolyással való üzérkedés, vesztegetés, informatikai rendszerhez való illegális hozzáférés, informatikai csalás, közokirat-hamisítás és pénzmosás miatt.
Az ügyészek azt próbálják felgöngyölíteni, hogyan juthatott több mint 100 – zömében Suceava és Konstanca megyei – ember a digitális európai Covid-igazolvány birtokába, anélkül, hogy megkapta volna az oltást.
A DNA szerint augusztus végén, szeptember elején Pompilia Timofei és Henriette-Raluca Berge bűnszervezetet hozott létre, amelynek az volt a célja, hogy 250-400 euró közötti összegekért hamis oltási igazolványokat állítson ki.
A szervezethez utólag mások (rokonok, barátok) is csatlakoztak, akik ‘ügyfeleket’ toboroztak a két asszisztensnőnek. A beszervezett személyekért 100-250 eurós jutalékot kaptak, az ügyfél anyagi helyzetétől függően.
A beoltottságot hamisan igazoló bizonylatot a mangaliai oltóközpont rendszere segítségével állították ki. A kapcsolatot Elena Daniela Vlădoi tartotta fenn a csoport tagjai között, ő intézte az összegek elosztását is.
A mangaliai városi kórházban és az oltóközpontban, valamint 50 Suceava és Konstanca megyei magánlakásban végzett házkutatások során 192 ezer lejt és 80 ezer eurót foglaltak le a nyomozók.
Az ügyészek a Suceava megyei törvényszék elé terjesztik az iratcsomót, és kérik az őrizetbe vett gyanúsítottak előzetes letartóztatásba helyezését.
(Agerpres)
Erdekes, Kovaszna megyeben nincs hamis IGAZOLAS.