Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A jogszabály elfogadását 244 képviselő támogatta, hárman ellenezték, negyven törvényhozó tartózkodott.
A parlament által elfogadott tervezet egy alkotmánybírósági döntés alapján módosítaná a büntetőeljárási törvénykönyv vonatkozó előírásait.
Az eredeti változathoz képest megszavazott módosítások értelmében a per lezárásától számított 60 napon belül ítéletet kell hirdetni, amit esetleg 30 nappal meg lehet hosszabbítani, és csak egészen kivételes esetekben telhet el 120 nap, de semmiképp sem több, a per lezárásától az ítélethirdetésig és az indoklás ismertetéséig.
A jogszabály szerint, ha egy bíró időközben nyugdíjba vonul, akkor helyette a bírói testület elnöke írhat alá, ha ő is akadályoztatva van, akkor a bíróság elnöke láthatja el kézjegyével az indoklást.
A koalíciós pártok és az Románok Egyesítéséért Szövetség (AUR) támogatta a tervezet elfogadását. A vita során Alfred Simonis szocialista képviselő felhívta a figyelmet arra, hogy a jogszabályt „rosszul hozták összhangba” az alkotmánybíróság döntésével, hisz amikor „átgyúrták” a szenátuson, még nem is ismerték a taláros testület indoklását. Ugyanakkor figyelmeztetett: a jogi norma semmilyen szankciót nem lát elő azokra a bírókra, akik túllépik a 120 napos határidőt.
„Érthetetlen számomra, hogy miként lehet egy törvényt néhány nap alatt, vita nélkül átvinni a parlamenten úgy, hogy nem konzultáltak sem a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM), sem a legfelsőbb bíróság, sem a bírói egyesületek, sem az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA), sem a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) képviselőivel. Lényegében önök a kormány függelékévé tették a román parlamentet” hangoztatta Simonis.
(Agerpres)