Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Euronews rátalált Kelet-Európa valószínűleg egyetlen olyan településére, ahol évtizedek óta nem járt egyetlen tolvaj sem: egy délnyugat-romániai kis falu, Tiszafa, vagy ahogy a helyiek nevezi, Eibenthal a példakép. Hogy még tovább bonyolítsuk: hiába van a településnek német hangzású neve, valójában szinte teljesen cseh faluról van szó. A mostani lakók felmenői még a XIX. században költöztek oda.
A nagyjából 300 lakosú kis falu tolvajmentes helyként hirdeti magát, nem is véletlenül. A lakók elmondása szerint még a legidősebbek sem emlékeznek arra, hogy bárki ellopott volna bármit. A történet még a kommunista időkben kezdődött, amikor bezárták az egyetlen helyi kisboltot, és mozgóárus kezdte el hordani az árut a faluba. A helyiek hamar rájöttek: ők egymástól úgysem lopnak, kívülről pedig egy tolvaj sem jön oda, hiszen egyik oldalon ott a Duna és a szerb határ, a másik oldalon a hegyek, így már az odautazás árát sem tudnák összelopni. Így aztán kialakult a most is jól ismert rend: aznap, amikor jön a mozgóárus, az emberek kirakják a házuk elé a pénzt és a bevásárló listájukat, majd elmennek dolgozni, este pedig ott találják az árut és a visszajárót. A polgármester, Victor Doscocil azt magyarázta a Euronewsnak: nem is érti, mások számára miért ennyire nagy ügy, hogy ott senki nem lop. Mindenki ismer mindenkit, ha szüksége van valamire, kér – mondta. <<
tisztelet az ott lakoknak nekik nem kel kilopni szent peter csukjajabol a kulcsot amikor a menyorszag kapujahoz ernek.mert onkent fogja atnyujtani nekik bar mindenutt ijen rendes emberek laknanak.