Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az elnök hangsúlyozta, hogy az emberi jogok védelme az egyes államok felelőssége, és ‘mindannyiunknak meg kell bizonyosodnunk arról, hogy a COVID-19 miatti korlátozások nem mélyítik el az emberi jogok megsértését’.
Románia elengedhetetlenül fontosnak tartja a diszkrimináció, a gyűlöletbeszéd, az antiszemitizmus elleni küzdelmet, ezért idén elfogadta első országos stratégiáját az antiszemitizmus, az idegengyűlölet, a radikalizálódás és a gyűlöletbeszéd megelőzésére és leküzdésére. Hazánk folytatja a munkát e célok elérése érdekében, többek között azzal, hogy a 2023-2025-ös időszakra mandátumot kér az Emberi Jogi Tanácsban – mondta az államfő.
Az ENSZ Közgyűlésének 76. ülésszaka keddtől csütörtökig zajlik New Yorkban. Románia küldöttségét Klaus Iohannis államfő vezeti.
A COVID-19 világjárvány következtében kialakult globális kihívások közös megoldásokat, szolidaritást és együttműködést igényelnek – jelentette ki az ENSZ Közgyűlésén résztvevő Klaus Iohannis államfő.
Románia elnöke arról beszélt: a COVID-19 világjárvány alapvetően megváltoztatta életmódunkat, életünk szinte minden területét érintette, ugyanakkor lehetőséget adott arra is, hogy tanuljunk, alkalmazkodjunk, bizonyos helyzetekben helyesebben cselekedjünk. ‘A globális kihívások közös megoldásokat, szolidaritást és együttműködést igényelnek. Románia szilárdan hisz abban, hogy a demokratikus értékek és a szabályokon alapuló nemzetközi rend, melynek az ENSZ az alapja, elengedhetetlenek a biztonságosabb és jobb jövő építéséhez’ – fogalmazott.
Az államfő hangsúlyozta, fenntartható gazdaságokat és ‘rugalmas, igazságos és befogadó társadalmakat’ kell kialakítanunk, amelyekben „senki sem marad le”. Különös figyelmet kell fordítani a kiszolgáltatottak különleges szükségleteire, és ehhez szolidaritásra van szükség – mondta Klaus Iohannis.
(Agerpres)
Ismerjük azokat a demokratikus értékeket, amiket politikusaink képviselnek és elegünk van belőlük!