Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szombati közleményében az államfő kifejtette: bízik abban is, hogy az EU a továbbiakban is biztonságot, jólétet és stabilitást biztosít majd a polgárainak. Fontosnak nevezte, hogy a romániaiak is hallathassák majd a hangjukat az Európai Unió jövőjéről szóló konferencián.
Iohannis emlékeztetett arra, hogy az 1989 decemberi forradalom hőseinek áldozatkészsége tette lehetővé az ország csatlakozását az európai értékközösséghez. ‘Akkor a romániaiak egyöntetűen szabadságot, alapjogokat, jogállamot és demokráciát követeltek. Az uniós tagság elnyeréséhez egy olyan út vezetett, amelyet akkor habozás nélkül felvállaltak’ – olvasható az üzenetében.
Az államfő szerint Románia EU-csatlakozásának konkrét hozadéka a polgárok és a társadalom számára az életszínvonal növekedése, ugyanakkor tagállamként az ország is hozzájárul az Európai Unió megerősödéséhez. Az uniós szolidaritás jelének nevezte, hogy több tagállam a román hatóságok felhívására válaszolva orvosokkal és gyógyszerekkel támogatta Romániát a koronavírus-járvány legutóbbi hullámának leküzdésében, ám a segítségnyújtás kölcsönös volt.
Iohannis felidézte a 2019. május 9-én Nagyszeben tartott EU-csúcsot, amelyen a tagállamok vezetői egy egységesebb, közös megoldásokon alapuló, a demokráciát és a jogállamiságot védelmező Európa mellett kötelezték el magukat.
‘Ma, a csatlakozás tizenötödik évfordulóján, továbbra is beszélnünk kell a fiataloknak Európáról és az európai közösség fontosságáról. (…) Tudatosítanunk kell bennük, hogy uniós tagság nem alanyi jogon jár Romániának, a szolidaritás, felelősség, a konszenzus ereje és az egymás iránti tisztelet révén válik lehetségessé’ – üzente az államfő.