Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A két egyszerű indítványt, amelyek „Az igazságszolgáltatás, biztos áldozat Toader kezében” és a „Teodorovici, a románok azt kérik, hogy mondjál le” címet viselik, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nyújtotta be, és az eredeti program szerint hétfőn kellett volna megtárgyalnia a felsőháznak.
A Tudorel Toader elleni egyszerű indítványt már harmadszorra tűzték napirendre, mindahányszor elhalasztották a vitát.
Liviu Dragnea, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke úgy foglalt állást, hogy a párt tagjai „lelkiismeretük szerint szavaznak” az ügyben, mert „úgy tűnik, hogy a PSD már nem vállalja Toadert”.
Călin Popescu-Tăriceanu, a szenátus elnöke azt mondta: a párton belül nem született döntés, de ő maga „nem fog a jelenlegi kormány egyetlen minisztere ellen sem szavazni”.
A benyújtók azt kérik, hogy „vessenek véget az igazságszolgáltatás politikai befolyásolásának”, az igazságügyi miniszter pedig törekedjen arra, hogy hozza összhangba a büntetőtörvénykönyveket az alkotmánybíróság döntéseivel, de tartózkodjon „a jogállamisággal össze nem egyeztethető jogszabály-módosításoktól”.
Az Eugen Teodorovici elleni indítványban az előterjesztők azzal érvelnek, hogy a tárcavezető „már éppen elég jelét adta hozzá nem értésének”, ezért nem töltheti be e miniszteri tisztséget.
Míg egy bizalmatlansági indítvány elfogadásával megbukik a kormány, az egyszerű indítványnak nincs kötelező érvénye.
Claudiu Manda, a felsőház szociáldemokrata párti (PSD) elnökhelyettese közölte: a PSD azért kért halasztást, mert a frakción belül „két- vagy háromféle” vélemény is van, és idő kell, míg a szenátorok „letisztázzák maguknak”, hogy miként szavazzanak.
Manda szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL) kérte, hogy ha halasztanak, akkor ne a jövő, hanem az azt követő hétre halasszák a vitát. Ugyanakkor elutasított azt a felvetést, hogy a vita halasztásával Tudorel Toader minisztert „zsarolnák”.
Ludovic Orban „ostobaságnak” nevezte a halasztást, mert – mint mondta – ezzel május 6-áig „megszüntetik” a szenátust. Kifejtette: nem ismeri az okát, amiért ismét elhalasztották a Toader elleni indítvány vitáját.
(Agerpres)