Válasszon más orvost.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Valeriu Gheorghiţă szerint január 15-én 15 órától kérhetnek előjegyzést az oltásra mindazok, akik a kampány második szakaszában jogosultak erre.
Az egyénileg történő online regisztráció mellett a családorvos közvetítésével, valamint egy erre a célra létrehozott hívásközpont (call center) révén is lehet majd előjegyzést kérni az oltásra. Utóbbi lehetőség kapcsán Gheorghiţă rámutatott, lesz egy országos szinten egységes hívószám, a 021 414 44 25-ös, amelyről aztán a megyei hívóközpontokhoz továbbítják a hívást. Emellett regisztrálni lehet az oltásra az önkormányzatok keretében működő szociális igazgatóságok révén, vagy hozzátartozók segítéségével, akik létrehozhatnak egy saját fiókot a platformon, és ezen keresztül előjegyzést kérhetnek legtöbb tíz családtag számára.
Az oltókampány második szakaszában a krónikus betegek – cukorbetegségben szenvedők, elhízottak, szív- és érrendszeri betegséggel, vesebetegséggel, tüdőbetegséggel, daganatos betegséggel, autoimmun betegséggel küzdők, a HIV-fertőzöttek és az immunszupprimált betegek -, a 65 éven felüliek, valamint a kulcsfontosságú ágazatokban dolgozók kaphatják meg a koronavírus elleni vakcinát.
A 65 éven aluli krónikus betegek esetében ajánlott, hogy a családorvos végezze el az előjegyzést, ha azonban a betegnek nincs családorvosa, vagy valamilyen okból nem tudja elérni őt, egyénileg, a call centeren vagy a szociális igazgatóságon keresztül, esetleg valamely hozzátartozója segítségével is regisztrálhat – szögezte le a szakember.
A kulcsfontosságú ágazatokban dolgozókat munkaadójuk regisztrálja a platformon, az alkalmazott azonban maga választhatja ki az oltás időpontját és a központot, ahova elmegy, hogy megkapja a vakcinát.
Az oltókampány második szakaszában 750 oltóközpontnál és mintegy 1760 oltópontnál zajlik az oltási tevékenység, így ha ezek maximális kapacitással működnek, naponta több mint 100 ezer személy beoltására lesz lehetőség – szögezte le Valeriu Gheorghiţă.
A javaslat az, hogy az idős személyek családorvosuk közvetítésével kérjenek előjegyzést a koronavírus elleni oltásra – nyilatkozta az országos oltókampány koordinátora.
Valeriu Gheorghiţă azt mondta, tárgyalt a témáról a családorvosokról is, akik közül többen is kérték ezt a eljárást. Azért javasolják az idős személyeknek, hogy családorvosuk közvetítésével regisztráljanak a koronavírus elleni oltásra, mert ő ismeri a legjobban egészségi állapotukat, és tud megfelelő információkkal szolgálni az oltásról, a vakcina jótékony hatásairól. Ez esetben az előjegyzés minden beteggel külön-külön történik, a páciens választja ki a számára leginkább megfelelő időpontot és oltóközpontot – nyomatékosította, hozzátéve, ha valaki nem akarja ezt az eljárást választani, előjegyzést kérhet egyénileg vagy hozzátartozóján keresztül online, továbbá a call centeren vagy az önkormányzat keretében működő szociális igazgatóságon keresztül.
A szakember szerint egyelőre nincsenek információk arról, hogy milyen az oltási kedv az idős korosztály körében.
Kedd délig 134 ezer személy kapta meg a koronavírus elleni oltást Romániában, és 468 esetben jelentkeztek mellékhatások – jelentette ki Valeriu Gheorghiţă.
A szakember szerint az allergiás reakciók közül 191 helyi, 277 pedig általános jellegű volt.
„A kárba veszett vakcinák száma 272-re tehető, ez a kiosztott dózisok 0,16 százalékát jelenti” – nyilatkozta.
Valeriu Gheorghiţă emlékeztetett, hétfőn megérkezett Romániába a negyedik vakcinaszállítmány is, így összesen 450.450 dózist kapott eddig az ország. Ebből 160.980 adagot osztottak ki, és 134 ezren kapták meg az oltást.
Azok a személyek is megkaphatják a COVID-19 elleni oltást, akiknek nincs személyazonossági okmányuk – jelentette be kedden Valeriu Gheorghiţă katonaorvos, az oltáskampány főkoordinátora.
Gheorghiţă közölte: azok a személyek is, akiknek nincs személyazonossági igazolványuk, feliratkozhatnak az oltásra jelentkezők online platformján, vagy jelentkezhetnek a polgármesteri hivatal szociális ügyekkel foglalkozó igazgatóságán, de a telefonos központ (call center) révén is kérhetik a vakcinát.
Az oltáskampány vezetője azt is elmondta: Románia határain kívülről érkezett személyek is megkaphatják az oltást.
„Akkor is beoltathatják magukat. ha nincs személyi számuk. Ez érvényes azokra is, akik Románián kívülről érkeztek, és akiknek nincs CNP-jük. Beoltathatják magukat, és felveszik őket az oltások országos elektronikus jegyzékébe” – mondta Valeriu Gheorghiţă.
(Agerpres)
Válasszon más orvost.
A csaladorvosok, akik mindjart egy eve bujkalnak a betegeik elol mikor oltatjak be magukat?
A családorvos is lehet magányos!
Nagyon sajnos ,sok család orvos ,nem ismeri a betegeit,inkább elmennek magán orvoshoz ,mert nem bíznak benne.