Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Véglegesítés előtt áll a közoktatás megszervezését és működését szabályozó miniszteri rendelet, amelynek tervezetét az oktatási minisztérium a szociális partnereivel folytatott párbeszéd nyomán dolgozta ki. A 2021-2022-es tanév szerkezetét előíró rendelet már megjelent a Hivatalos Közlönyben, és hamarosan követi az oktatás megszervezésében és működésében jelentős módosításokat bevezető miniszteri rendelet is – számolt be hétfői sajtótájékoztatóján a miniszter.
A módosítások értelmében a tanév nem lesz félévekre felosztva, eltörlik a félévi átlagokat, nem lesz kötelező a félévi dolgozatírás, és csak a tanév végén kell tanulmányi átlagot számolni a tanulóknak, a tanárnak pedig nagyobb autonómiája lesz a kiértékelés ritmusát illetően az egész tanév alatt – mutatott rá Cîmpeanu.
Elmondása szerint a szociális párbeszédben részt vevő partnerekkel közösen megállapodtak abban, hogy valamely tantárgy esetén adható minimális osztályzat száma N+3, ahol N az illető tantárgy heti óraszáma.
„Például egy olyan tantárgy esetében, amelyet heti két órában tanulnak a diákok, legalább 5 osztályzatra lesz szükség a tanévben” – magyarázta a tárcavezető.
Elmondta ugyanakkor, hogy a megyei tanfelügyelőségek leszögezték a februári, „mozgatható” vakáció időpontját is: 30 megye úgy döntött, hogy ez a szünidő február utolsó hetében legyen, 10 megye (Argeş, Bihar, Beszterce-Naszód, Călăraşi, Kolozs, Dâmboviţa, Gorj, Hunyad, Teleorman és Prahova) február harmadik hetére tette a vakációt, míg Suceava megye és Bukarest tanfelügyelősége február második hete mellett döntött.
(Agerpres)
Szeretem h golyamatosan módosítgatnak de egy stratégiájuk nincs és azt sem tudják h mit miért tesznek és az miért lesz jó a diákoknak…