Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A döntés jogerős.
Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az ügyet lezárják, és nem indul bűnvádi eljárás a csendőrség volt vezetői ellen a tüntetésen történt tömegoszlatás miatt.
A DIICOT volt vezetője, Giorgiana Hosu tavaly augusztus 4-én jelentette be, hogy újraindítanák a nyomozást a Román Csendőrség volt vezetőhelyettese, Gheorghe Sebastian Cucoş, Laurenţiu Cazan őrnagy, a bukaresti csendőrség vezérigazgatója, továbbá a csendőrség volt vezetője, Cătălin Sindile, valamint Mihai Dan Chirică volt belügyi államtitkár ügyében.
A döntést egy bírónak is meg kellett volna erősítenie, ezért eredetileg a bukaresti ítélőtáblához küldték az igénylést, amely azonban 2020. augusztus 10-én elhárította az illetékességet az ügyben, és a fővárosi törvényszékhez továbbította a dossziét.
A DIICOT volt főügyésze többek között arra hivatkozva rendelte el a nyomozás újraindítását, hogy az ügyet korábban vádemelés nélkül lezáró Doru Stoica ügyész nem hallgatta ki a gyanúsítottakat, miután átvették a dossziét a katonai ügyészségtől, ugyanakkor nem idézték be kihallgatásra sem a sértett feleket, sem a szemtanúkat, néhány hivatalos személy – Carmen Dan, Speranţa Cliseru, Aurelian Bădulescu és Alin Ionel Mastan – kivételével.
Doru Stoica ügyész korábban többek között azt állította az ügy lezárásáról szóló rendeletben, hogy a Victoriei téren tüntető békés tömeg nem határolódott el azoktól, akik agresszíven léptek fel a rendfenntartókkal szemben, sőt, mulattatta is őket a helyzet. Meglátása szerint az erőszakos fellépésnek nem mindegyik „járulékos áldozata” volt „ártatlan áldozat”. Az ügyész elismerte, hogy a hatóságok által a helyzet kezelése érdekében hozott döntések „nem voltak tökéletesek”, mivel azonban egyes békés tüntetők a csendőrök ellen uszították az erőszakoskodókat, „a törvény szigorúbb alkalmazása” jelentette az egyetlen megoldást a helyzetre.
Több civil csoportosulás bejelentette, hogy szerdán tüntetést szervez a bukaresti törvényszék előtt, miután ez kedden elutasította azt az igénylést, amelyben a volt csendőrségi vezetők elleni nyomozás újraindítását kérte a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) a 2018. augusztus 10-i, bukaresti tüntetés ügyében.
A Declic Közösség „szégyenletesnek” nevezi a döntést, mert meglátásuk szerint a DIICOT visszaélést követett el, amikor a tanúk és bántalmazottak meghallgatása nélkül, a bizonyítékok mellőzésével lezárta az ügyet.
A Declic azzal fenyegetőzik, hogy az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) elé viszi az ügyet.
A tiltakozó akción több szervezet jelezte részvételét, köztük a „Corupţia ucide”, „Iniţiativa România”, „Declic”, „Evoluţie în Instituţie”, „Geeks For Democracy”, „Rezistenţa”, „Reset Iaşi” és Braşovul Civic.
(Agerpres)