Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Mi volt az indítéka, amikor megfogalmazta panaszát, illetve a felszólítást a minisztériumnak: saját családjában előforduló helyzetek, esetleg többen panaszkodtak önnek, és az késztette cselekvésre?
– Egyszerűen a jogszabályok áthágása fájt nekem, mert a miniszter asszony rendelete sérti a Románia által is ratifikált nemzetközi egyezményeket, ugyanakkor a gyerekek tanuláshoz való jogát is. A rendeletben az szerepel, hogy kötelező a szülőnek biztosítani az online oktatáshoz a feltételeket. Vagyis számítógépet vagy okostelefont kell venni, esetenként két vagy több gyereknek, internetbérletet kell szerződni stb. Van olyan szülő, aki ebben a periódusban munka nélkül maradt, vagy más okból ezt nem teheti meg. De a rendelet tanároknak is éppoly hátrányos, mert ők is otthonról dolgoznak a saját pénzükön. Ha a hatóságok be akarják vezetni az online oktatást, akkor építsék ki a rendszert, teremtsék meg a feltételeket. Így diszkriminálják a gyerekeket, mert ha én meg tudok venni a gyerekemnek eszközöket, az enyém nem tanul, a másik meg igen. Továbbá, ha megnézzük a 49-es szakaszt a rendkívüli helyzetet elrendelő elnöki dekrétum 1-es számú mellékletében, abban azt írja: „felfüggesztődik az oktatás”. Ha az államfő azt akarta volna, hogy online távoktatás legyen, akkor bele kellett volna írni, hogy „az online oktatás kivételével”. De így a miniszteri rendelet ennek is ellentmond.
– Ez nem az első eset lenne, amikor az állam sérti meg a saját törvényeit…
– Igen, de most jobban oda kellett volna figyelniük. A hatóságok már február végén tudták, hogy baj lesz. Márciusban szüntették be az oktatást, így április végén parancsba adni, hogy a szülő biztosítsa azt, amit neked kell biztosítani – merthogy törvény szerint az oktatás ingyenes –, kicsit durvának tartom. Vannak olyan gyerekek, akiknek a szociális helyzete rossz, de sokkal okosabbak, mint egy módosabb diák, adjuk meg neki is a lehetőséget.
– Van esélye nyerni?
– Persze, egy harmadrendű miniszteri rendelet nem mondhat ellent egy elnöki rendeletnek és egy organikus törvénynek (a többségi szavazással elfogadott tanügyi törvénynek), szóval 100%-os a nyerési esélyem.
– Egyébként véleménye szerint jobb lenne, ha teljesen felfüggesztették volna az oktatást?
– Nem állítom ezt, de ha egyes állami intézmények alkalmazottainak már februárban megvették a táblagépeket, a tanügyminisztérium is beszerezhette volna a távoktatáshoz szükséges eszközöket. Csakhogy senki nem volt felkészülve a helyzetre. Ez a diákgeneráció mindenképpen veszített, az anyagot nem tudták átvenni, a mostani hetedikesek, tizenegyedikeseknek jövőre vizsgázniuk kell, kérdés, hogyan lesz az majd megoldva.
Ha román lenne az ügyvéd úr….
Jó hírverés!😆