Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Közölte: kedden folytatott megbeszélést Viorica Dăncilă miniszterelnökkel. Johannis jelezte: két megoldást ajánlott, javasoljanak más miniszter-jelölteket vagy nevezzenek meg ideiglenes tárcavezetőket a jelenlegi kormánytagok közül, amíg a szociáldemokraták megtalálják a megfelelő személyeket.
„Kielemeztem az egész helyzetet, és arra a véleményre jutottam, hogy ez a kormányátalakítás egy bohózat, semmi köze a kormányzási folyamat jobbá tételéhez, sem a romániai lakosság vagy Románia célkitűzéseihez, inkább csak a Szociáldemokrata Párton belüli marakodás következménye” – mondta Johannis.
A román kormány kedden este Johannis bejelentése után közleményben tudatta: három ideiglenes minisztert javasol a jelenlegi kormánytagok közül, így Ana Birchall miniszterelnök-helyettest ideiglenes igazságügyi miniszternek, Eugen Teodorovici pénzügyminisztert ideiglenes európai uniós pénzalapokért felelő tárcavezetőnek javasolta Dăncilă. A határon túli románokért felelős miniszteri tisztséget 45 napig Radu Oprea kis- és középvállalkozásokért felelős miniszter töltheti be.
A közlemény szerint Dăncilă bírálta Johannist, aki – mint mondta – továbbra is akadályozza a kormány munkáját választási kampánycélok által vezéreltetve.
„A párbeszéd híve vagyok, és természetesnek tartottam előzetes tárgyalást folytatni Iohannis elnökkel erről a döntésről. Sajnálattal állapítom meg, hogy az elnök visszautasítja az intézményes együttműködést és továbbra is megpróbál akadályokat gördíteni a román kormány működése elé. Sajnos Johannis elnöknek a választási kampány fontosabb tétet jelent, mint a minisztériumok tevékenységének folytatása és a román állampolgárokat szolgáló kormányintézkedések gyakorlatba ültetése” – vélekedik Dăncilă a közleményben.
A kormányátalakításról a múlt héten döntött a Szociáldemokrata Párt (PSD), miután megvonta a bizalmat Tudorel Toader igazságügyi minisztertől, az európai uniós alapokért felelős miniszter és a határon túli románokért felelős tárcavezető pedig benyújtotta lemondását, mivel befutó helyekre kerültek a PSD listáján az európai parlamenti választáson.
Viorica Dăncilă miniszterelnök múlt héten küldte el Klaus Johannisnak a megüresedett élére javasolt személyek listáját. Az igazságügyi minisztérium élére Eugen Nicolicea képviselőt, az európai alapokért felelős tárca élére Oana Florea képviselőt, a külhoni románokért felelős miniszteri tisztségbe pedig Tit-Liviu Brăiloiu szenátort javasolta a kormányfő.
Johannis nem tért ki külön a jelöltek személyére, csak annyit mondott, hogy egyiküknek sincs megfelelő felkészültsége egy ilyen tisztséghez.
Arra a felvetésre, hogy mit fog lépni amennyiben a szociálliberális kormánykoalíció a parlamentben szavazással próbálja meg beiktatni ugyanezeket a minisztereket, Johannis kifejtette: ezt a lépést az elnök megkerülésének tekinti, ezért ebben az esetben konzultálni fog a jogászaival a szükséges jogi lépések megtételéről.
A szociálliberális koalíció a kormány szerkezeti átalakításának a lehetőségével is számolt, ebben az esetben a parlamentnek kellett volna szavaznia a kabinet beiktatásáról. A kormány lépése azonban azt jelenti, hogy erről a lehetőségről egyelőre lemondtak.
(MTI/Agerpres)