Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Johannis kifejtette, fontos megtalálni a közös nevezőt a tárgyalások során. A Bukarestben kidolgozott elgondolásnak az az alapelve, hogy a következő költségvetésből mindig valamivel nagyobb összeget kell megcélozni, mint amennyit a lezáruló költségvetési ciklusra sikerült kieszközölni. A kohéziós politikára elkülönített alapoknak jónéhány kategóriája életbevágóan fontos Románia számára az elfogadható konvergencia mielőbbi elérése érdekében; ugyanez a helyzet a mezőgazdaságra szánt alapokkal is. „Elhatároztam, hogy vérre menően fogok alkudni annak érdekében, hogy Románia minél több pénzt kapjon” – fogalmazott az államfő.
Azt is elmondta, előnyösebb lenne, ha a zöld gazdaságra való áttérésre elkülönített támogatás nem a kohéziós alap része lenne, hanem egy kiegészítő alapé. Mindezeket az elvárásokat ismerteti az illetékesekkel, majd következnek a tárgyalások – közölte Iohannis, mielőtt találkozott volna az Európai Tanács elnökével, Charles Michellel.
„Realistáknak kell lennünk. Az egyenlet rendkívül bonyolult, mert kétféle tagállam van: azok, amelyek többet fizetnek, mint amennyit kapnak, és azok, amelyek többet kapnak, mint amennyit befizetnek. Mi azoknak az államoknak a kategóriájába tartozunk, akik többet kapnak, mint amennyivel hozzájárulnak, és még semmiféle megegyezés nem született azok között, akik többet fizetnek és azok között, akik többet kapnak” – magyarázta az elnök. Kifejtette, egyes tagállamok ragaszkodnak ahhoz, hogy hozzájárulásuk ne haladja meg a bruttó nemzeti jövedelem 1%-át. Románia érdeke az, hogy a hozzájárulás aránya ennél nagyobb legyen, hogy legyen megfelelő keret a kohéziós, a mezőgazdasági, a kutatási programok támogatására, valamint a zöld megállapodásra (Green Deal) is.
Azt is elmondta, nehéz feladat a jogállamiság feltételéhez kötni az uniós finanszírozások mértékét, és ehhez nagyon konkrét kritériumrendszerre van szükség, amelynek kidolgozása jelentős szakértői munkát igényel. „Ha sikerül egy világos eljárási módszert kidolgozni, részünkről rendben van” – tette hozzá Klaus Johannis.
(Agerpres)
Ugathat amennyit akar.A fő kérdés mennyi migrit vállalsz…ennyit…na akkor a migrikvóta után kaptok.persze más a neve