Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ez még önmagában nem okozna halált – hacsak nem túlzott a mennyiség vagy a fogyasztónak nincs krónikus betegsége -, de a Iasi megyei tragédiasorozat áldozatai hamisított egészségügyi szeszt ittak. A szabványok alapján a népi nyelven kékszesznek nevezett egészségügyi szesz alapanyaga etil-alkohol, de a Iasi megyében (például Bratesti faluban) lefoglalt termék valójában metil-alkohol, metanol (faszesz) felhasználásával készült. Nagyon mérgező szeszes vegyületről van szó, még akkor is veszélyes, ha többször egymásután külsőleg (kézmosásra, sebre stb.) használják. A faszeszt sajnos a gaztevők szeszes italok hamisítására is „bevetik” olykor, az ilyen termékek Romániában és külföldön egyaránt sok ember halálát okozták.
A Iasi megyei tragédiasorozat összefüggésben állhat a koronavírus-járvánnyal olyan értelemben, hogy március óta jelentősen megnövekedett a kereslet a fertőtlenítésre használt kékszesz iránt, a termék kereskedelmi ára hirtelen emelkedett, és ezt kihasználva bizonyos gyártók és forgalmazók hamisításokhoz folyamodtak, hogy még nagyobb bevételekhez juthassanak. A Iasi megyei ügyben a nyomozóhatóság egy bukaresti gyártónál vizsgálódik.
A helyeztet bonyolítja, hogy – úgy tűnik – a fertőtlenítőszer palackján hamisított címkék vannak.
(bl)