Ne kérjék, ha annyira félnek tőle, de fizessék ők a tesztelést, nem mi.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az RMDSZ elnöke a Covid-igazolvány bevezetéséről szóló törvény kapcsán a Digi24-nek nyilatkozva hétfőn elmondta: nem ért egyet az alkalmazottak korlátlan számú ingyen tesztelésével, mert több milliárd lejjel terhelné meg a költségvetést, ráadásul az oltási hajlandóság csökkenéséhez vezet.
A kormányfőhelyettes közlése szerint az egészségügyi minisztérium által javasolt törvénytervezetet a koalíció hétfői ülésén meg fogják vitatni. Kérdésre válaszolva Kelemen Hunor elmondta, egyetértett azzal, hogy a parlamentbe korábban benyújtott és a szenátusban már elutasított tervezetet már nem érdemes módosítani, hanem új jogszabályt kell kidolgozni helyette a Covid-igazolvány munkahelyi bevezetéséről.
Kifejtette: logikusnak tartja és egyetért azzal, hogy az igazolványt a járványhelyzet függvényében vezessék be. Hozzátette, ha a koalícióban egyezség születik róla, akkor az egészségügyi minisztérium törvénytervezetét a parlament mindkét háza tíz napon belül elfogadhatja, és a jogszabály január elsejétől hatályba léphet.
„Ha rajtam múlott volna, (…) akkor ez a kérdést már 2020-ben meg kellett volna oldanunk. Kezdetektől hangoztattam, hogy hiszek az oltásban, mert a beadása élet-halál kérdése is lehet” – nyilatkozta Kelemen Hunor.
Az RMDSZ elnöke arról is beszélt, jó lenne elfogadni és megjelentetni a Hivatalos Közlönyben még az év vége előtt a jövő évi költségvetésről szóló törvényt, azonban az sem „nagy tragédia”, ha ez nem jön össze.
A Digi24-nek nyilatkozó miniszterelnök-helyettes elmondta, a kormányban szoros ütemtervet javasoltak a büdzsé elfogadására, amely szerint december 23-án tartanák a parlamentben a zárószavazást a tervezetről. „Természetesen ez az ütemterv nagyon, nagyon ambiciózus és nagyon szoros. Ezt elismerem. Ma (hétfő – szerk. megj.) délután koalíciós ülést tartunk, amelyen a pénzügyminiszter előterjeszti a büdzséjavaslatot, és ha sikerül ezekben a napokban – ma, holnap – felvázolni a költségvetést, akkor tartani tudnánk a határidőt. Hogy végül is mi fog történni, nem tudom, de szeretném hinni, hogy ez még mindig lehetséges” – fejtette ki Kelemen Hunor.
Az Európai Bizottsággal is egyeztetni kell az egyes minisztériumoknak kiutalható összegekről – tette hozzá.
Az RMDSZ elnöke szerint fontos jelzés lenne mind az állampolgárok, mind a befektetők, mind a pénzintézetek felé, ha a kormánykoalíciónak sikerül év vége előtt elfogadtatni a jövő évi költségvetést, és az meg is jelenne a Hivatalos Közlönyben. Ha ez nem sikerül, „nem nagy tragédia” ugyan, januárban folytatják a tervezet megvitatását, azonban jobb lenne, ha sikerülne. „Ma nem jelenthetjük ki azt, hogy nem lehet elfogadni december 23-áig a költségvetést” – fűzte hozzá.
Elmondta azt is, hogy a költségvetési törvény elfogadásának esetleges késlekedéséhez nincs köze az RMDSZ által javasolt szolidaritási adóhoz.
„A szolidaritási adó nem léphetett volna hatályba január elsején, még akkor sem, ha mindannyian egyetértettünk volna vele a koalícióban, ami azonban nem így történt. Hat hónapnyi türelmi idő szükséges bármilyen új adó bevezetésekor” – emlékeztetett a politikus. Hozzátette, az RMDSZ és a Szociáldemokrata Párt (PSD) véleménye szerint a szolidaritási adó növelt volna az állam bevételeit, de a Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem értett egyet a bevezetésével. Jövő évben még visszatérnek rá – tette hozzá a kormányfő-helyettes.
(Agerpres)
Ne kérjék, ha annyira félnek tőle, de fizessék ők a tesztelést, nem mi.
Kelemen ur! Inkabb kerhetnem az elaltatast?
Nagyszerű ötlet, még egy Darwin díjat is kaphat mellé! Támogatom a javaslatot 😀
És azt gondolják,hogy 28 nap közben vagy után ,kérnek az oltást.Nagyott tévedtek.