Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Június 27-ére halasztotta csütörtökön az alkotmánybíróság az azonos neműek házasságkötésének elismertetésével kapcsolatos vitát.
2016 júliusában az ACCEPT Egyesület és a Diszkriminációellenes Koalíció Relu Adrian Coman és Robert Clabourn Hamilton, egy román és egy amerikai állampolgárból álló homoszexuális pár esetét ismertette, akik beperelték a román államot, mert nem ismerik el a 2010-ben Brüsszelben kötött házasságukat. Iustina Ionescu, a Belgiumban kötött házasságát Romániában elismertetni akaró meleg pár ügyvédje azt kérte az Alkotmánybíróságtól, hogy kérje az Európai Unió Bíróságától a „házasfelek” fogalom tisztázását.
Másfelől a Koalíció a Családért civil szervezet májusban nyújtott be a szenátushoz alkotmánymódosító javaslatot, amely értelmében az ország alaptörvényében a család meghatározása úgy módosulna, hogy „a család egy férfi és egy nő szabad akaratnyilvánításából létrejött házasságon alapul”. A jelenlegi alkotmány „házastársak” kifejezést használja. A kezdeményezést hárommillió román állampolgár írta alá. Az alkotmánybíróság júliusban megállapította, hogy a törvényjavaslat megfelel a formai követelményeknek.
A fartúrók és lezbikák azt csináljanak amit akarnak,de azon el kellene gondolkodni,hogy az ilyeneknek törvény tiltsa meg a gyerekvállalást,örökbevételt,stb!