Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A hazai repülőtereken 57 járatot töröltek májusban, 116-nak pedig késése volt, ami összesen húszezer utast érintett, írja az Agerpres.
A légi utasok jogvédelmével foglalkozó FlightClaim.ro internetes platform adatai szerint a késések időtartama három perctől hét óráig terjedt, és nemcsak a közvetlen járatokat érintette: több olyan utas is volt, akik lekésték a csatlakozójáratot. A legtöbb késést a bukaresti Henri Coandă Repülőtéren jegyezték, és a legtöbb esetben a fapados légitársaságok, a Ryanair, a Wizz Air és a Blue Air járataival voltak gondok.
A szakemberek felhívják az utasok figyelmét, hogy amennyiben törlik a járatot, amelyikre jegyet váltottak, vagy késik a gépük, 250 és 600 euró közötti kártérítésre jogosultak. A légi utasok jogainak ismerete vagy idő hiányában azonban az érintettek mindössze két százaléka próbál tenni a kártérítés megszerzése érdekében. „A folyamat egyszerű: az utasnak nem kell fizetnie semmit, csak elküldi a járat adatait a kárpótlás behajtására szakosodott cégnek, aláír egy felhatalmazást, és ez a vállalat veszi fel a kapcsolatot a légi társasággal. A teljes folyamat átlagban két hónapot tart, és az esetek többségében az utas megkapja a kárpótlást, amelynek összege 600 euróig terjedhet. Ebből a behajtással foglalkozó cég visszatartja a jutalékot” – ismertették az eljárást a FlightClaim.ro holland szakértői.
A http://www.claimcompass.eu/en/ is ugyanezt a szolgáltatást nyújtja, az elmúlt évben vettem igénybe a szolgáltatásaikat és kb. 3 hónap múlva meg is kaptam a pénzt.