Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az egészségügyi minisztérium adatai szerint 2022. december 25-éig 16.903.644 dózis oltóanyagot adtak be, 8.129.452 személyt teljeskörűen beoltottak.
A járvány kezdete óta több mint 3,3 millió romániai lakost diagnosztizáltak koronavírussal.
Mindeddig 13.676.704 RT- PCR tesztet és 12.344.428 antigén gyorstesztet végeztek el.
December 26-áig Romániában 67.374 koronavírusos személy halt meg.
Az Országos Közegészségügyi Intézet legutóbbi adatai szerint a halálos áldozatok 86,5 százaléka 60 év fölötti volt, 54,7 százalékuk férfi, és 93,7 százalékuknak volt legalább egy társbetegsége.
A lakosság beoltását egy országos bizottság koordinálta, amelynek élén Valeriu Gheorghiţă katonaorvos állt.
Elsőként a Covid-19-betegeket kezelő egészségügyi személyzetet oltották be. Elsőként a bukaresti Matei Balş járványtani intézet egyik asszisztense, Mihaela Anghel kapta meg a vakcinát.
Ezt követően három szakaszban történt az immunizálás: először az egészségügyben és a szociális ellátásban dolgozók, második körben a veszélyeztetett kategóriák és a kulcsfontosságú munkaköröket betöltő személyek, majd a lakosság kaphatta meg az oltást. Utóbbiak tavaly márciusban kerültek sorra.
2021. június másodikán elkezdődött a 12-15 évesek immunizálása is.
Alexandru Rafila egészségügyi miniszter nemrégiben azt nyilatkozta, hogy Romániában már elegendő oltóanyag van a koronavírus legújabb vírustörzsei elleni védekezésre is. Ezt mindenki megkaphatja, akit teljeskörűen beoltottak és betöltötte a 12. életévét. A szakemberek elsősorban a 65 év fölöttieknek és krónikus betegeknek javasolják.
Az oltás nem kötelező. A vakcinát a családorvosi rendelőkben és az oltóközpontokban lehet igényelni.
Rafila miniszter arra is felhívta a figyelmet, hogy az új típusú vakcinának nincs több és más mellékhatása, mint a korábbi koronavírus elleni oltóanyagoknak.
A Pfizer omikron ellen kifejlesztett oltóanyaga beadható más vakcinákkal, például az influenza elleni oltással egyszerre, vagy rövid időeltéréssel.
2022. december 25-éig 9804 esetben mutatták ki az omikron vírustörzset Romániában.
Az oltást legalább 3 hónappal a legutóbb beadott Covid-19 elleni vakcina beadása után lehet igényelni.
forrás: Agerpres
fotó: pexels.com