Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Június 11-én volt az utolsó tárgyalás, meghallgatták George Lazart, Neam megye prefektusát (alapfoglalkozása ügyvéd!), Gheorghe Onigát, Almásmező (Bicaz-Chei) polgármesterét és Simion Stancelt, a Neamt megyei kataszteri hivatal vezetőjét. Utóbbi elismételte korábbi – elgondolkoztató, de ingatag – érveit, miszerint a sziklás övezet neve nem „Harghita-chei” (Hargita-szoros), nem is „Gheorgheni-chei” (Gyergyószentmiklós-szoros), hanem „Bicaz-chei” (Békás-szoros), márpedig „Bicaz” földrajzi elnevezések, helynevek Neamt megyében vannak.
Az Erdély, Székelyföld és Moldva, illetve Hargita és Neamt megye határáról dönteni hivatott pert korábban a Prahova Megyei Törvényszék tárgyalta, és tavaly június 12-én kihirdetett ítéletében pontos paraméterekkel mellékelve leszögezi, a Békás-szoros java része közigazgatásilag Hargita megyéhez, illetve Gyergyószentmiklós municípiumhoz tartozik, Gyilkostó településsel és a Gyilkos-tóval együtt. A hagyományos és hivatalos határ tehát e szerint több kilométerrel keletebbre – Moldva felé – van attól a helytől, ahová a Neamt megyeiek önkényesen többször is kitűzték a határjelző táblákat.
A határvitának pikáns és tanulságos előzménye van. Az 1998-as határmegállapítási eljárások jegyzőkönyveit Gyergyószentmiklós akkori polgármestere is aláírta, lehetőséget kínálva a Neamt megyeieknek, hogy Hargita megye, illetve Gyergyószentmiklós területéből jelentős részt „leharapjanak”, a megyehatárt befele tolják Gyilkostó település irányába. Az elfoglalt résznek turisztikai és gazdasági szempontból van kiemelt fontossága, hiszen a Békás-szoros legszebb sziklaövezetét magába foglalja, sok az árus a környéken, akiknek az adója egyelőre Neamt megye és Almásmező község felé áramlik.
(bl)
Tanulékonyak a Neamciak is. Miért is állnának hátrább mint bákói szomszédaik. A megyehatár modositás lassan sportá alakul.