Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Klaus Johannis államfő kihirdette pénteken a bírák és ügyészek jogállásról szóló, 2004/303-as törvényt módosító jogszabályt.
Az elnöki hivatal közleménye szerint az elfogadott módosítások „egy olyan visszalépést jelentenek a román demokráciának, amelynek veszélyeire figyelmeztettek az európai partnerek, az Európai Bizottság és a korrupcióellenes államcsoport (GRECO)”, ezért az államfő azt kéri a többségi koalíciótól, hogy a szakemberek valós bevonásával sürgősen kezdje újra az igazságszolgáltatás három törvényének módosítását.
„Az államfő több alkalommal felhívta a figyelmet, hogy a törvény számos olyan előírást tartalmaz, amely gyengíti az igazságszolgáltatás minőséget. Ezek közé tartozik többek között a bírák és ügyészek nyugdíjazásának új módszertana, az ügyészek vezető tisztségekbe történő kinevezése és az igazságügyi miniszter jogkörének kiterjesztése, egyes szakmai szabványok relativizálása, szubjektív kritériumok bevezetése, az ügyészi függetlenség gyengítése, a bírák és ügyészek felelősségre vonási körülményeinek módosítása” – írja a dokumentum.
A közlemény említést tesz arról is, hogy az Államelnöki Hivatal kérésére a Velencei Bizottság megfogalmazott egy előzetes véleményt, amely része lesz majd az októberben nyilvánosságra kerülő végleges dokumentumnak, és amely szerint számos előírás nem teljesíti a jogállam követelményeit. Az államfő ugyanakkor emlékeztet, hogy az elmúlt időszakban, az elnöki hivatal, a legfelsőbb bíróság és az ellenzéki pártok kilenc alkotmányossági keresetet nyújtottak be a jogszabályok ellen.
Klaus Johannis a módosítások újratárgyalását kérte, de az alkotmánybíróság szeptember 25-én befogadhatatlannak minősítette és elutasította az utolsó alkotmányossági kifogást is, így a törvény kihirdetés után azonnal érvénybe lép.
Az államfő szerint, „az igazságszolgáltatás működését szabályozó másik két törvénytől eltérően, ebben az esetben, az átmeneti rendelkezések hiányában, amelyek lehetővé tennék a törvényhozó új felfogásmódjának szakaszos életbeültetését, ami például a szakma gyakorlásának engedélyezését, illetve a tevékenység megszüntetését illeti, a 2004/303-as törvény azonnali alkalmazása, a bíróságok és ügyészségek működésének blokkolásával az igazságszolgáltatási rendszer stabilitását kockáztatja”.
(Agerpres)