Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Februárban a parlamentnek 1 millió lejes villanyszámlája volt 1 millió kilowattóra fogyasztásról, ami egy kisváros vagy 20 ezer lakás fogyasztásának felel meg.
A Nép Házáának 18 emeletét és 31 liftjét összesen 120 ezer izzó világítja meg. Az elektromos berendezések – laptopok, számítógépek és egyebek, amelyek az épület 1100 helyiségében működnek – szintén jelentősen megnövelik a számlát.
A legtöbbet azonban a pincében lévő ipari berendezések fogyasztanak. A fűtésért felelős berendezés Európában egyedülálló, és óránként 32 gigakalória kapacitással rendelkezik. Szintén az alagsorban találhatók a vízszivattyúk, amelyek az egész épületet vizellátásáról gondoskodnak,valamint a kertek öntözését is biztosítják.
A parlament igyekszik intézkedéseket hozni a fogyasztás csökkentésére. 2005-ben a világítást, 2007-ben pedig a légkondicionáló rendszert korszerűsítették, idén pedig megvalósíthatósági tanulmányt készítenek egy energiatermelő-rendszer létrehozásához.
Az energiatakarékosságot célzó minden korszerűsítés és fejlesztés közpénzből történik. Ennek oka, hogy bár hivatalosan 1997-ben felavatták, az épület hivatalos átvétele a mai napig sem történt meg, ez pedig megakadályozza, hogy a felújításokhoz európai uniós forrásokhoz hívjanak le. Az egyetlen megoldás tehát a spórolás. A külső világítást felére csökkentették, a homlokzati lámpák pedig csak két órán át égnek éjszakánként.
(forrás: digi24.ro, fotó: wikimedia.org)