Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A DNA szerint fennáll a veszélye annak, hogy sérül az ügyészek függetlensége, miután az alkotmánybíróság arra kötelezte az államfőt, hogy – az igazságügyi miniszter kezdeményezésének helyt adva – leváltsa tisztségéből Laura Codruța Kövesit, a DNA főügyészét.
A DNA sajtóirodája által tegnap kiadott közleményt nem Kövesi írta alá: a dokumentum szerint a „DNA ügyészei” akarták ezáltal egy potenciális veszélyforrásra figyelmeztetni a közvéleményt. „Az ügyészi függetlenség elengedhetetlen előfeltétele a korrupcióellenes harcnak. A jelenlegi törvényi garanciák felszámolásának súlyos következményei lehetnek a korrupcióellenes nyomozásokban” – olvasható az állásfoglalásban.
A DIICOT vezetője, Daniel Horodniceanu is attól tart, hogy az alkotmánybírósági döntés politikai felügyelet alá helyezi az ügyészeket. „Az alkotmánybíróság nem az igazságügyi miniszter fennhatósága alá helyezte az ügyészeket (ahogy az alkotmányban szerepel), hanem kiszolgáltatta őket egy politikus vagy politikai támogatással kinevezett tisztségviselő önkényének. Az igazságszolgáltatás függetlenségének őreként meghatározott Legfelsőbb Bírói Tanácsot (CSM) is megfosztották szerepétől, és egyszerű statisztává tették” – véli.
Romániában az ügyészségi vezetőket az államfő nevezi ki vagy menti fel az igazságügyi miniszter előterjesztése és a CSM véleményezése alapján. A szociálliberális kormánykoalíció által visszaélésekkel vádolt DNA vezetőjének leváltását Tudorel Toader igazságügyi miniszter kezdeményezte februárban. Amint arról írtunk, az alkotmánybíróság szerdai közleményében az áll, hogy Klaus Johannis államfőnek ki kell adnia a korrupcióellenes főügyész felmentéséről szóló elnöki rendeletet.