Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) közölte, hogy a parlament felsőháza ügydöntő jogkörrel módosította az oktatási törvényt, így a jövőben nem csak az akkreditált, hanem az ideiglenes engedéllyel működő magán és felekezeti oktatási intézmények is megkaphatják a működésükhöz szükséges állami alapfinanszírozást.
Turos Lóránd, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője szerint fontos, hogy egyenlő bánásmódban részesüljenek az oktatási intézmények.
Kovács Irénke, a szenátus oktatási bizottságának tagja szerint az ideiglenes működési engedéllyel rendelkező oktatási intézmények kedvező helyzetbe kerülnek, mert az eddigi előírással ellentétben már nem kell a működéshez szükséges kiadásaikat (például a bérköltségeket és a szolgáltatásokat) kizárólag saját forrásból fedezniük, hanem az állam biztosítani fogja a normatív támogatást.
Romániában az ideiglenes engedéllyel működő óvodai oktatás időtartama 3 év, elemi oktatás esetében 5 év, ezt követően kerül sor az akkreditálásra. Mostanáig az állam csak ez utóbbi esetében biztosította az alapfinanszírozást a magán és felekezeti oktatási intézmények számára.
Az erdélyi magyar történelmi egyházak által létrehozott iskolák is haszonélvezői a törvénymódosításnak.
A törvénytervezetet még az államelnöknek is alá kell írnia ahhoz, hogy hatályba lépjen.
(MTI)