Okoskák! Hány gyerekre jut 1 wc, már ahol az is van bent?! 50 gyerekre 1 kagyló, vagy elég a mocskos kézre rányomni a higított fertőtlenítőt ami max a baktériumok 99%át pusztítja el! A vírus más műfaj!!!😎
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tárcaközi bizottság készíti elő a tanévnyitást, sajátos intézkedésekre van szükség az iskolakezdés minden kidolgozott forgatókönyvére, mondta Orban a parlament plénuma előtt.
„Azokban az iskolákban, ahol a tanév a klasszikus módon kezdődik el, világos, hogy mind az oktatóknak, mind a tanulóknak és az intézmény alkalmazottainak védőmaszkot kell majd hordaniuk. (…) Minden iskolában kell hogy legyen fertőtlenítőszer a pedagógusok és a diákok számára” – számolt be Orban az intézkedésekről.
A miniszterelnök emlékeztetett, hogy a tanítás lebonyolítására három forgatókönyvet dolgoztak ki és azt a helyi járványhelyzettől függően fogják alkalmazni az iskolák az igazgatótanácsok, tanfelügyelőségek és a vészhelyzeti bizottságok döntése nyomán. Ahol a járványhelyzet megengedi, a tanítás rendhagyó módon, a diákok fizikai jelenlétével fog zajlani, a második lehetőség a tanulók alternatív jelenléte az iskolákban, a harmadik pedig az online tanítás.
Ez utóbbival kapcsolatban nyomatékosította, hogy a kormány jelentős összegeket utalt ki az online tanítás kapacitásának fejlesztésére.
A tanügyminisztérium felmérése szerint az iskolák mintegy 20%-ának nincs internetes hozzáférése, de az országos távközlési hatósággal (ANCOM), a mobilszolgáltatókkal és a helyi önkormányzatok képviselőivel közösen megoldást fognak találni minden egyes iskola világhálóhoz való csatlakoztatására, és minden iskola ingyenesen csatlakozhat majd az online tanítási platformokhoz, mutatott rá a miniszterelnök.
Emlékeztetett ugyanakkor, hogy a kormány pénzt utalt ki a tartalékalapból 250.000 táblagép beszerzésére a tanulók számára és a jövő héten hirdetik ki a közbeszerzési eljárás nyerteseit.
A kormány ugyanakkor 125 millió eurót utalt ki az európai alapokból a helyi önkormányzatoknak további 200.000 laptop beszerzésére, illetve fertőtlenítőszerek és fertőtlenítő berendezések vásárlására.
A Világbanktól származó alapokból ugyanakkor zajlik egy közbeszerzési eljárás 74.000 laptop és biztonsági kamera megvásárlására is 1164 iskola számára, tette hozzá Orban.
„Mind a helyi hatóságok, mind az iskolaigazgatók, mind a tanárok és szülők együttműködésére szükségünk van, hogy a legjobb körülményeket biztosíthassuk a tanévkezdéshez, hogy biztosítsuk a tanuláshoz való jogot minden romániai gyermek számára” – szögezte le a kormányfő.
(Agerpres)
Okoskák! Hány gyerekre jut 1 wc, már ahol az is van bent?! 50 gyerekre 1 kagyló, vagy elég a mocskos kézre rányomni a higított fertőtlenítőt ami max a baktériumok 99%át pusztítja el! A vírus más műfaj!!!😎
hat ez man tob a soknal maradjon az onlin tanitas hujek a maszkba van aki nem kap levegot mwg bolondultak e vagy mi