Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Noha az idén az első fél évben a leleplezett csempészáruk mennyisége csökkent a tavalyi hasonló időszakhoz képest, a helyzet nem megnyugtató, mondotta a miniszter, aki szerint keleti és északkeleti határvidéken vannak a legnagyobb bajok. Mivelhogy a csempészek gyakran a „zöld határt” – vagyis az átkelőhelyek, ellenőrző pontok közötti szakaszokat – választják, a vámőrség és vámrendőrség jelezte, a jelenleginél sokkal több különlegesen kiképzett nyomozókutyára lenne szükség. A miniszter megígérte, pénzalapokkal támogatják a határrendészetet az idomított szolgálati ebek beszerzésére, sőt, három kiképzőközpontot is létesítenek, egyet Bukarestben, kettőt vidéken. A miniszter azt szeretné, ha a vámhatóság kikerülne az adóhivatal kötelékeiből.
Az utóbbi időszak statisztikai adatainak alapján a Romániába különféle úton-módon becsempészett cigaretta legnagyobb mennyisége nem tartozik a legismertebb márkajegyekhez, az első két helyen például az Ashima és a Marble állt a vizsgált időszakban.
(bl)