Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Európai Nemzetiségek Föderatív Unióját (FUEN) is tájékoztatták a Kovászna megyei prefektus visszaéléseiről és az anyanyelvhasználatért folytatott küzdelemről. Tamás Sándor megyetanácselnök szerint ugyanis minden alkalmat meg kell ragadni arra, hogy a magyar nyelv használata mellett kiálljanak.
Mint ismeretes, több mint 150 háromszéki civil szervezet és történelmi egyházi képviselő írt alá egy petíciót, miután a kormánymegbízott megakadályozta, hogy a megyei tanács a magyar nyelvet is használja a pályázati űrlapokon.
Tamás Sándor tanácselnök, aki ezt a memorandumot átadta a FUEN vezetőinek, hangsúlyozta, hogy minden alkalmat, lehetőséget meg kell ragadni, hogy hazai és nemzetközi színtéren is felemeljék a hangjukat, és elmondják: az ilyen sorozatos visszaélések esetében az egyedüli megoldás, ha a román mellett a magyar is hivatalos nyelv lesz Székelyföldön.
A FUEN teljes mértékben támogatja a háromszéki civil szervezeteket ebben az ügyben, hangsúlyozta Vincze Loránt, a szervezet elnöke.
„Minden fórumon, ahol jelen leszünk, fel fogjuk vetni ezt a problémát, hiszen közös európai cél, hogy a kisebbségek szabadon használhassák anyanyelvüket az élet minden területén, így a közigazgatásban is”, nyilatkozta a FUEN elnöke a szervezet kongresszusán.
A kelet-európai kisebbségeket sújtó jogtiprásokra összpontosított az Európai Nemzetiségek Föderatív Uniója (FUEN) szombaton zárult kolozsvári kongresszusának közgyűlése. A közgyűlés számos olyan határozatot fogadott el, amely egy-egy országra vagy egy-egy kisebbségre vonatkozik. Ezek egyike a romániai és szlovákiai magyarok anyanyelvhasználatával foglalkozik. Az RMDSZ, MPP és a szlovákiai Magyar Közösség Pártja (MKP) által beterjesztett dokumentum megállapítja: bár az európai államok nagy többsége ratifikálta a regionális és kisebbségi nyelvek európai chartáját, a végrehajtáshoz szükséges normákat nem dolgozta ki. A dokumentum jogi garanciákat sürget a kisebbségek anyanyelvhasználatának biztosítására.
Románia esetében a FUEN közgyűlése azt szorgalmazza, hogy csökkentsék húsz százalékról tíz százalékra a kisebbségek helyi arányának a küszöbét, amely fölött nyelvi jogok illetik meg a kisebbségi közösséget.
Ezt ertesse meg a polgarmestereivel is ! Sot ….!