Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Ahogyan azt egyesületünk már több hasonló, szintén Dan Tanasă által indított ügy kapcsán jelezte, valamint ahogyan azt számos politikai vezető is megjegyezte a legutóbbi incidenst követően, a törvény nem tiltja a kétnyelvű táblák kihelyezését azokban a közigazgatási egységekben, ahol a magyarság aránya nem éri el a 20%-os küszöböt”- írja a hírlevél.
Kovács Attila, az RMDSZ Brassó megyei szervezetének elnöke elmondta, hogy a megyei és a városi tanács maga rendelkezett arról, hogy bár a magyarok számaránya nem éri el a húsz százalékot, mégis kihelyezik a táblákat, elismerve és hangsúlyozva Brassó megye történelmileg alátámasztott többnyelvűségét.
„Rendkívül sajnálatosnak tartjuk, hogy a román igazságszolgáltatás támogatja az ilyen jellegű rosszindulatú, nacionalista törekvéseket, ez esetben felülírva egy olyan döntést, amely a Brassó megyei román és magyar elöljárók közötti békés együttműködés eredményeként született, egy olyan döntést, amelyet épp ellenkezőleg, pozitív példaként kellene felmutatni, hiszen a normalitás, valamint a tisztelet jele az etnikumközi kapcsolatokban”- áll a jogvédelmi szolgálat hírlevelében.
(közlemény)