A lenyeg az hogy az egeszsegugy jo nagy budzset kapott !!!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Florin Chisim elmondta, hogy a kórház vezetői szerint az elhunyt betegek „egy percig sem maradtak oxigén nélkül”.
A Târgu Jiu-i Megyei Sürgősségi Kórház időközben növelte az ágyak számát az intenzív osztályán, hogy fogadhassák a Târgu Cărbuneşti-i kórház betegeinek egy részét. Az orvosi személyzet létszámát is bővítették.
Péntek reggel műszaki hiba miatt leállt a Târgu Cărbuneşti-i kórház oxigénellátó rendszere, ezért a páciensek egy részét mentőautókkal más kórházakba szállítják.
Florin Chisim tájékoztatása szerint vörös jelzésű akcióterv lépett hatályba, a kórház segítséget kért az oxigénellátó rendszerrel rendelkező környező egészségügyi intézményektől. Támogatást várnak a szomszédos megyéktől is – tette hozzá a szóvivő.
A Târgu Cărbuneşti-i kórház intenzív osztályán 15 koronavírusos beteget ápolnak. Az oxigénellátó rendszer meghibásodásának oka egyelőre ismeretlen.
Az ISU két mentőautót négy, oxigénpalackokkal felszerelt SMURD-autót küldött a helyszínre, de már úton vannak mentőautók más megyékből is, összesen 67 oxigénpalackkal.
A Târgu Cărbuneşti-i kórházban 150 koronavírusos beteget ápolnak, akik közül 80-90 szorul oxigénre. Az oxigénellátó rendszer meghibásodása után az intenzív osztályon ápolt 15 pácienst más kórházakba szállítottak – tájékoztatott pénteken az egészségügyi minisztérium.
Közleményében a tárca megerősítette, hogy a Târgu Cărbuneşti-i kórházban ápolt betegek közül kettő elhunyt. Haláluk körülményeit még vizsgálják.
Cseke Attila ügyvivő miniszter tárgyalt Raed Arafat katasztrófavédelmi államtitkárral és a Gorj megyei egészségügyi igazgatóság vezetőjével. Az utóbbi intézmény szakembereinek egy része a helyszínen vizsgálódik – közölte a minisztérium.
Gondatlanságból elkövetett emberölés gyanújával vizsgálódik a Gorj megyei rendőrség a Târgu Cărbuneşti-i kórház oxigénellátó rendszerének leállása ügyében.
A Gorj megyei katasztrófavédelmi felügyelőség szóvivője, Florin Ichim szerint a hatóságok jelenleg azt vizsgálják, hogy a halálesetek összefüggésben állnak-e az oxigénellátó rendszer meghibásodásával.
A Gorj Megyei Egészségügyi Igazgatóságot (DSP) már péntek reggel 7 órakor tájékoztatta a Târgu Cărbuneşti-i kórház arról, hogy gond van az intézmény oxigénellátó rendszerével, de megpróbálják orvosolni a problémát.
Florin Chisim tájékoztatása szerint a DSP szakemberei naponta ellenőrzik a megye kórházainak intenzív osztályát. A Târgu Cărbuneşti-i kórháznál péntek reggel 7-kor jártak. Ekkor értesültek arról, hogy akadozik az egészségügyi intézmény oxigénellátó rendszere, de a személyzet dolgozik a hiba elhárításán.
A DSP igazgatója 7 óra 11 perckor értesítette az esetről a Gorj megyei ISU főfelügyelőjét. A katasztrófavédelem bevetési egységeit ezután riasztották, és tájékoztatták a kórháznál történtekről a bukaresti illetékeseket is – számolt be a katasztrófavédelem szóvivője.
Legutóbb két hónapja ellenőrizték szakemberek a Târgu Cărbuneşti-i kórház oxigénellátó rendszerét, de nem találtak rendellenességeket a működésében – közölte pénteken az egészségügyi intézmény menedzsere.
Constantin Târziu elmondta, az oxigénpalack-szükségletüket biztosító cég korábban figyelmeztette a kórházat, hogy spóroljanak az oxigénnel, mert egyre kevesebb van készleten.
A menedzser az oxigénellátó rendszer leállásáról elmondta: az ügyeletes orvosok péntek reggel telefonon tájékoztatták őt a meghibásodásról. „Ilyesmi még nem fordult elő nálunk. Körülbelül két hónapja ellenőriztettük az oxigénellátó rendszerünket, amikor növeltük az oxigénforrások számát, mert számítottunk a maihoz hasonló helyzetre. De a szakemberek semmilyen rendellenességet nem találtak” – jelentette ki Constantin Târziu.
Hozzátette azt is, hogy a kórházban pénteken ellenőrzést tartó tűzoltók egyike a levegő szokásosnál magasabb oxigénkoncentrációjára figyelt fel. Ezt azzal magyarázták, hogy a betegek nyugtalanságukban néha letépik a maszkot a szájukról, így az oxigén a levegőbe áramlik.
A kórházba elhunyt két betegről a menedzser elmondta: haláluk oka egyelőre tisztázatlan. Az egyik 70, a másik 52 éves volt, utóbbinak pedig „nem volt túl sok társbetegsége”.
Huszonhárom Covid-beteget költöztettek el a Târgu Cărbuneşti-i kórházból, ahol meghibásodott az oxigénellátó rendszer, és három páciens életét vesztette.
A Gorj megyei katasztrófavédelem tájékoztatása szerint a 23 betegből 13-at Târgu Jiura szállítottak, közülük egy elhunyt.
Heten Rovinari-ba, egy Craiovára, két páciens pedig Novaci-ra került kórházba.
Meghalt pénteken egy beteg azok közül, akiket a Târgu Cărbuneşti-i kórház oxigénellátó rendszerének leállása után a Gorj Megyei Sürgősségi Kórházba szállítottak át.
Utóbbi intézmény szóvivője, Mihaela Ţicleanu tájékoztatása szerint az elhunyt páciens egy 79 éves, válságos állapotban lévő nő volt.
(Agerpres)
A lenyeg az hogy az egeszsegugy jo nagy budzset kapott !!!
Eljött az idő mikor még a palackot is elzárták !!! Ez régi magyar mondás
A lényeg, hogy müködik a 4,7 milliárd dolláros rakéta rendszer…. Persze sosem vesszük hasznát de van, hogy legyen, a nagy semminek