Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Lazăr Fulger 39 éves volt 1989. december 17-én, amikor szolgálaton kívüli helyzetből behívták a temesvári kórház sürgősségi osztályára. Tudta, hogy van olyan rendszabály, amelynek előírásai szerint természeti csapások, katasztrófák vagy sok sérülttel, emberáldozattal járó egyéb szerencsétlenségek idején a kórház teljes személyzetét mozgósítani kell. 1989. december 17. egy ilyen nap és éjszaka volt. Az orvos emlékszik a legelső sebesültre is, akit megműtött. Egy húsz év körüli vékonydongájú fiú volt, a gépfegyverek sortüze eltalálta, több belső szerve is megsérült. Beszállításkor eszméleténél volt, reménykedett. Életét azonban nem tudták megmenteni. A sors iróniája, hogy a sebészorvos emlékezése szerint Tintaru volt a fiú családneve, ami célzással, céllövéssel kapcsolatos szó román nyelven. „Azokban az órákban és napokban olyan esetekkel találkoztunk, amelyeknek kezelésére nem rendelkeztünk semmiféle tapasztalattal, hiszen 1989 csaknem öt évtizeddel a háború után volt, a kórházunk személyzete korábban nem járt harci fronton, hogy lőtt sebeket lásson”, emlékszik Lazăr Fulger, aki azt is elmondta, a temesvári népfelkelés kezdetén a milícia és a Szekurítáté emberei körbevették a kórházat. Az orvos és a személyzet akkor arra gondolt, a karhatalmi erők őrzik a be- és kijáratokat, szigorúan vigyáznak arra, hogy a főtéren vagy másutt megsebesült áldozatok családtagjai, hozzátartozói ne juthassanak be. Később azonban fény derült arra, hogy mindemellett a hatóságok előkészítették a „Trandafirul” (Rózsa”) hadműveletet, amelynek során a véres megtorlások halálos áldozatainak földi maradványait titokban kamionokba rakták, Bukarestbe szállították és elhamvasztották.
(bl)