Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Románia eddig egynegyedét hívta le a turisztikai befektetésekre szánt támogatásoknak, mintegy 25,2 millió eurót, derült ki Corina Creţu regionális politikáért felelős európai uniós biztos nyilatkozatából.
„A turizmus jelentősen hozzájárulhat az ország, főleg a régiók gazdasági fejlődéséhez és a munkahelyek teremtéséhez. Az európai regionális fejlesztési alapból 101 millió eurót különítettek el a turisztikai fejlesztésekre. A támogatások egynegyedét hívták le eddig” – mondta Corina Creţu.
Az európai uniós biztos kedden találkozott Mircea Dobre turisztikai miniszterrel, a megbeszélés során főleg az EU-s pályázatokról tárgyaltak. Mindketten hangsúlyozták, hogy az idegenforgalom jelentősen hozzájárulhat a kevésbé fejlett térségek gazdasági növekedéséhez.
„Arra biztatjuk az elmaradottabb térségeket, hogy fejlesztési stratégiájukban számoljanak a turisztikai befektetésekkel is. Ha okosan teszik, a helyi adottságokat veszik figyelembe, akkor ezek az uniós pénzekből finanszírozott fejlesztések hozzájárulhatnak más szektorok bővüléséhez és a gazdaság fellendüléséhez. Az idegenforgalmi beruházásokat a helyi értékekhez kell igazítani” – tette hozzá Creţu.
A regionális politikáért felelős európai uniós biztos ismét hangsúlyozta, hogy Romániának több mint 22 milliárd euró áll rendelkezésére a 2014–2020-as pályázati időszakban. A 101 millió euróból, amelyet a turizmus fejlesztésére hívhat le Románia, elérhetnék, hogy mintegy 500.000 alkalmazott dolgozzon az üdülőtelepeken, 10.000-rel több személy látogathatná meg a kulturális és természeti látványosságokat az országban, valamint 10.100 négyzetméterrel megnövelhetnék a szálláshelyek területét az üdülőtelepeken és a Duna-deltában.