Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az alsóházban 295 törvényhozó támogatta szavazatával a kezdeményezést, egy tartózkodás volt.
Az alkotmánymódosítás indítványozói a következő bekezdéssel egészítenék ki az alaptörvény 37. cikkelyét: „Nem választhatók meg a helyi közigazgatásba, képviselőházba, szenátusba és államelnöki tisztségbe olyan állampolgárok, akiket szándékosan elkövetett bűncselekmények miatt jogerősen szabadságvesztésre ítéltek, amíg valamilyen ok miatt az ítélet hatásai megszűnnek”.
A parlamenti vitán Dan Barna, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke kijelentette: végre figyelembe veszik egymillió román állampolgár akaratát.
Florin Roman, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakcióvezetője azt mondta: a liberálisok támogatják a kezdeményezést, de azt már nem, hogy a polgári kezdeményezést a politika „piszkítsa be”.
Hozzátette ugyanakkor: megtörténhet, hogy a tervezet sokat fog vesztegelni a szenátus asztalán. Az alkotmánymódosításra csak akkor kerülhet sor, ha a tervezet elfogadása után legtöbb 30 napon belül népszavazást tartanak róla. Amíg ez nem történik meg, addig nem beszélhetünk büntetőügyesek nélküli közéletről – figyelmeztette kollégáit Florin Roman.
A Népi Mozgalom Párt (PMP) képviselője, Petru Movilă azt mondta: a kezdeményezésnek nincs politikai színezete, és fontos, hogy az ebben megfogalmazott elv mielőbb gyakorlatba ültethető törvénnyé váljon.
A kisebbségek parlamenti csoportját képviselő Ovidiu Ganţ szintén a tervezet mellett foglalt állást, reményét fejezve ki, hogy a szenátus mielőbb megadja rá a döntő szavazatot, és ki lehet írni a referendumot.
Alfred Simonis, a Szociáldemokrata Párt (PSD) frakcióvezetője azt mondta: örömmel tölti el, hogy konszenzus alakult ki a kezdeményezéssel kapcsolatban, amelyet a PSD is támogat. „Megszavazzuk a kezdeményezést, és a referendum kiírását is támogatni fogjuk” – mondta a szociáldemokrata honatya.
A képviselőház első törvényhozó fórumként szavazott a kezdeményezésről, amely ezután a szenátus elé kerül. Az alkotmánymódosításhoz arra van szükség, hogy a felsőház is elfogadja a tervezetet, majd 30 napon belül népszavazást tartsanak róla, amely érvényes kell hogy legyen.
(Agerpres)