Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bogdan Despescu volt országos rendőrfőkapitány azt állítja, hogy a pedofíliával gyanúsított közlekedési rendőr esete egy „jó ürügy” volt arra, hogy menesszék hivatalából, és hogy a belügyminiszter ellenőrző testületének jelentése számos pontatlanságot és félinformációt tartalmaz, amelyeknek az a céljuk, hogy „megtévesszék a közvéleményt, és kiváltsák a társadalom megvetését”, írja az Agerpres.
„Nem lepett meg, hogy kivizsgálást indított ellenem a miniszter ellenőrző testülete, hiszen erre szükség volt ahhoz, hogy alátámasszák a belügyminiszter rám vonatkozó kijelentéseit, kezdve attól, amikor nyilvánosan a lemondásomat kérte, addig, amiket azt követően nyilatkozott a sajtóban. Már a múlt esztendő végén eljutottak hozzám olyan információk, hogy a belügyminiszter le akar váltani, ezért jól jöttek a január 5-i események, amelyek ürügyet szolgáltattak ahhoz, hogy ezt meg is tegye” – nyilatkozta Despescu.
Az ellenőrző testület „következtetések formájában megfogalmazott vádjait” nem ismertették vele, mert azokat titkosan kezelték egészen addig, amíg Carmen Dan miniszter kommentárjaival együtt ismertette azokat a sajtóban – állítja a volt főkapitány. Meglátása szerint a belügyminiszter ellenőrző testületének jelentése „számos pontatlanságot és félinformációt tartalmaz”, amelyeknek az a célja, hogy „megtévesszék a közvéleményt, és kiváltsák a társadalom megvetését” irányában.
„A jelentés súlyos csúsztatásokat tartalmaz, például, miután írja, hogy az esetet január 5-én jelentette a fővárosi rendőrség az országos rendőr-főkapitányságnak, elmulasztja megemlíteni, hogy ugyanakkor, 17 óra 57 perckor, ugyanezt az információt elküldték a belügyminisztériumnak is. Másrészt, valótlanságot állítanak azzal kapcsolatban, hogy én későn, csak január 15-én intézkedtem volna az ügyben, kihasználván, hogy én a tettes elfogása után jártam el. Valójában a tettes azonosítására és elfogására már január 6-án parancsot adtam (ezt az ellenőrző testület is belefoglalta jelentésébe), és január 15-én csak újabb rendelkezéseket adtam. Ennek a hátterében az a felfedezés áll, amiről a január 14-én 17 óra 36 perckor előterjesztett jelentésből szereztem tudomást, hogy Stan Eugennek van egy raktárhelyisége Măgurelen, amelyben esetleg további bizonyítékokat találhatunk. Utólag, a vizsgálóügyész kérésére a bíróság engedélyezte, hogy házkutatást tartsanak a raktárban” – nyilatkozta a rendőrkvesztor.
Bogdan Despescu azt mondta, hogy fenntartja magának a jogot, hogy a bírósághoz forduljon, „akár annak a megállapításáért, hogy az ellenőrző testület betartotta-e a törvényes előírásokat az ellene folyatatott fegyelmi eljárás során”, és tiszteletben tartotta-e az ártatlanság vélelmét. A volt főkapitány meggyőződését fejezte ki, hogy miután minden procedúra lejár kiderül, hogy „egyetlen jogszabályi vagy magatartásbeli előírást sem szegett meg”.