Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Sajnos elfogadtak egy döntést az ALDE-ból való kizárásomról, amely teljes mértékben törvényellenes, sőt, valójában nem is létezik. Nem szerepelt a napirendi pontok között, nem jelent meg róla semmiféle dokumentum, csak egy olyan dolog volt, amit felolvastak a gyűlésen. Álláspontom szerint tehát ez egy alkalmazhatatlan, alkotmányellenes döntés, amely ellenkezik a parlamenti képviselők jogaira vonatkozó szabályzattal, így más választásom nem maradt, mint a bíróságon szerezni érvényt igazamnak. És ezt fogom tenni” – mondta Meleşcanu.
Azt is közölte, kérni fogja, hogy a bíróság az ALDE állandó bizottsági ülése után tárgyalja az ügyét. A miniszteri jelölések elfogadása miatt ALDE-ból kizárt kollégáival kapcsolatban azt mondta, egyelőre csak egy „nyilatkozat” hangzott el Călin Popescu-Tăriceanu pártelnök részéről, tehát a hivatalos eljárások véglegesítéséig az érintettek közül mindannyian ALDE-tagok.
Teodor Meleşcanu szenátusi elnök szerint már eleve „vesztett ügy” az ALDE elnökének azon szándéka, hogy az alkotmánybírósághoz forduljon a szenátus élére való megválasztása kapcsán, mivel az eljárás nem sértette a felsőház szabályzatát.
„Véleményem szerint már eleve vesztett ügy, mivel a héten (kedden -szerk. megj.) lezajlott választásokon nem sérült a szenátus statútuma és szabályzata, tehát semmiféle probléma nincs. Az esetre léteznek precedensek. Tăriceanu úr öt évig volt a felsőház elnöke. Első mandátumát úgy szerezte meg, hogy bár liberális volt, a szociáldemokrata frakció őt javasolta a tisztségre, amely Crin Antonescu lemondásával megüresedett. A 2016-os választások után pedig ugyanez volt a forgatókönyv. Szerintem nincs semmiféle logikája annak, hogy egy frakció nem javasolhat valakit a frakción kívülről” – fejtette ki Meleşcanu csütörtökön a szenátusban.
Amikor Călin Popescu-Tăriceanu azt javasolta, hogy az általa vezetett párt lépjen ki a kormánykoalícióból, pártbéli kollégáival együtt azt hitte, hogy Tăriceanu államelnöki tisztségre akarja jelöltetni magát. Utóbb azonban kiderült, hogy nincs ilyen szándéka – mondta Teodor Meleşcanu szenátusi elnök csütörtökön.
„Miért történt a kormányból való kilépés? Meg tudja mondani valaki? Az állandó bizottsági ülésen ő (Tăriceanu) javasolta a kormányból való kilépést. Mindannyian azt hittük, magam is, hogy ez a kilépés az előszobája annak, hogy Tăriceanu úr bejelenti jelöltetését Románia államelnöki tisztségére” – mondta Meleşcanu a felsőházban, hozzátéve: a Facebookról és „különböző csatornákból” értesült Tăriceanu visszalépéséről.
A házelnök szerint fontos a választópolgároknak tett ígéret, és úgy vélekedett, jelenleg a PSD-vel való parlamenti együttműködés a járható út, főleg olyan döntésekben, amelyek szerepelnek a kormányprogramban, hisz azokat az ALDE is felvállalta.
Meleşcanu ugyanakkor jelenleg nem tartja célszerűnek egy ALDE-kongresszus megszervezését, mert közeleg a választási kampány, viszont szükség van egy terv kidolgozására, amelyet a következő évben, a helyhatósági és parlamenti választások után szem előtt tartanak majd.
Azt is kifejtette, az ALDE alapja nem egy magánszemély, hanem egy csapat, ezért a döntések meghozatala előtt ki kell kérni a helyi és megyei szervezetek vezetőinek véleményét.
(Agerpres)