Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Agerpres hírügynökség beszámolójából kiderül, hogy Simona Bisboaca és Ioan Bisboaca svájci laboratóriumi vizsgálatokra küldött a romániai mézből, hogy úgymond semleges pályán is elvégeztessék a kellő kísérleteket. A méz akár erdélyi is lehet, hiszen a kutató és feltaláló házaspár kolozsvári illetőségű. Mint elmondották, találomra választottak ki egy-egy adagot az általuk ismert jó minőségű mézből, és előbb kolozsvári, majd nagyváradi kísérletek is igazolták, hogy néhány káros baktériummal szemben hatásosabb, mint a világelsőnek hitt új-zélandi Manuka méz. A Wadenswil-i Culture Collection of Switzerland intézetben elvégzett összehasonlító kísérletek is bizonyítják, hogy összesített eredmény alapján a romániai méz hatásosabb a felhasznált hat káros baktériummal szemben, mint az új-zélandi Manuka.
A két kolozsvári kutató valójában véletlenül fedezte fel, hogy a romániai méz lekörözi az új-zélandit. Egy egészségvédő készítményhez keresték a legerősebb, leghatékonyabb antibakteriális mézet, először a híres Manukára esett a választásuk, de közben az az ötletük támadt, hogy romániai mézekkel is összehasonlítsák.
(bl)