Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

MOGYE: magyar informatika szak beindítását kezdeményezte a rektor

MOGYE: magyar informatika szak beindítását kezdeményezte a rektor Románia

Magyar informatika szakot indítana a Marosvásárhelyi George Emil Palade Orvosi Gyógyszerészeti Tudomány és Technológiai Egyetemen (MOGYTTE) Leonard Azamfirei rektor.

Hirdetés
Hirdetés

Amint a Zi-de-zi.ro helyi portál közölte: a rektor kedden megbeszélésen vett részt azokkal az oktatókkal, akik a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (MOGYE) és a Petru Maior Egyetem tavalyi egyesítése előtt az utóbbi egyetemen tanítottak. Miután arról tájékozódott, hogy az oktatók közül hányan beszélnek magyarul, azt javasolta, hogy indítsák el a magyar informatikusképzést az egyetemen. A rektor megemlítette: a magyar informatika szakkal a munkaerőpiacon jelentkező óriási keresletet elégítenék ki.

„Teljes támogatásomról biztosíthatom önöket, meglesz a logisztikai és adminisztratív háttér, és a siker végül az egész (egyetemi) közösségé lesz. Mindannyian egy multikulturális egyetem tagjai vagyunk, amelyik az egyetemegyesítés után is teljesíti a vállalt küldetést, és amelyik továbbra is fejlődési keretet teremt bármilyen konstruktív kezdeményezésnek” – idézte a portál a rektort.

Amint a Zi-de-zi.ro portál közölte: a magyar informatika szak beindításának gondolata kedvező visszhangra talált az oktatók között.

Szabó Béla, az egyetem magyar tagozatának a vezetője az MTI tudósítójától értesült Leonard Azamfirei tervéről. Megjegyezte: a rektor a magyar nyelvű orvos és gyógyszerészképzés problémáinak a megoldása helyett olyan szakon szeretne magyar nyelvű képzést elindítani, amely a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) marosvásárhelyi karán és a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetemen (BBTE) is jól működik már. Hozzátette: a bejelentett szándék nem vonatkozik a hét végén induló idei tanévre.

Szabó Béla azt is elmondta: a tavalyi egyetemegyesítéskor a rektor magyar nyelvű orvosmérnöki képzés beindítását helyezte kilátásba, ennek a beindítása még várat magára. Azt is hozzátette: a magyar tagozat helyzete nem javult az egyetemen. A rektor által a nyár elején ajánlott magyar preklinikai főtanszék nem alakult meg, így a magyar nyelvű képzés továbbra is ki van szolgáltatva az egyetemen belüli román többség akaratának. A magyar tagozat képviselői a magyar nyelvű orvos és gyógyszerészképzés bizonyos fokú önállóságát biztosító magyar kar, vagy három magyar főtanszék létrehozását tartják szükségesnek.

(MTI)

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás