Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tíz romániai civil szervezet felelősségteljes viselkedésre szólította fel tegnap a politikusokat és a médiát, arra kérte őket, ne keltsenek feszültséget a romániai etnikumok között, írja az MTI.
Az állásfoglalás azt követően jelent meg, hogy a múlt héten a román koalíció és az RMDSZ között tárgyalások zajlottak a nemzeti kisebbségek jogainak bővítéséről cserében azért, hogy az RMDSZ támogassa a Grindeanu-kormány megbuktatását. A tíz aláíró között van két romániai magyar civil szervezet, de megtalálhatók olyan ismert román szervezetek is, mint az Active Watch, a Romániai Tudományos Társaság (SAR), a Közpolitikai Intézet (IPP) és a Pro Európa Liga.
Szerintük mind a sajtó egyes képviselői, mind a politikusok olyan információkat közöltek, olyan véleményeknek adtak hangot, amelyek etnikai feszültség keltésére alkalmasak, és negatív képet rajzolnak a romániai magyar kisebbségről. Úgy vélik, hisztériakeltésre használták a helyzetet azzal, hogy a nemzeti kisebbségek követeléseit alkotmányellenesnek, államellenesnek, nemzetellenesnek és törvénytelennek állították be. Szerintük ez nem egyedi eset, és felhívták a közvélemény figyelmét, hogy a vita tárgyát képező nemzeti kisebbségi jogok rendezését Románia önként vállalta, amikor 1995-ben a nemzeti kisebbségek védelméről szóló keretegyezményt, majd 2008-ban a Regionális vagy Kisebbségi Nyelvek Európai Chartáját ratifikálta. „A vállalt kötelezettségek betartására irányuló igény vagy az ezzel kapcsolatos politikai tárgyalások normálisak egy demokráciában, nem minősíthetőek felháborítónak, állam- vagy alkotmányellenesnek, már csak azért sem, mert ezek a rendelkezések Románia alkotmányának 11. szakasza értelmében a belső jog részét képezik” – állítják az aláírók.