Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Négy ügyész pályázik a korrupcióellenes főügyészi posztra, amely azt követően üresedett meg, hogy Klaus Johannis államelnök leváltotta Laura Codruța Kövesit – írja az MTI.
A jelentkezési idő tegnapi lejártáig pályázatot nyújtott be Florentina Mirică, aki a DNA korrupcióellenes osztályának vezető ügyésze. Miricát maga Kövesi léptette elő, az ő nevéhez fűződik egyebek mellett a Gabriel Oprea volt miniszterelnök-helyettes elleni vádemelés. Jelentkezett még a főügyészi posztra Marius Iacob, a DNA főügyész-helyettese, Elena Grecu, a DNA egyik részlegvezetője, valamint Cristian Lazăr, legfőbb ügyészség büntetőjogi részlegének vezetője.
Tudorel Toader igazságügyi miniszter tegnap délután úgy nyilatkozott, mind a négy jelölt jól felkészült ügyész. Kövesi leváltását Toader kezdeményezte, aki azt rótta fel neki egyebek mellett, hogy többször megsértette az alkotmányt, és nem volt hajlandó megjelenni a parlament vizsgálóbizottsága előtt. Johannis eredetileg elutasította a miniszter leváltási javaslatát, de az ügy az alkotmánybírósághoz került, amely a tárcavezetőnek adott igazat, így Johannis kénytelen volt leváltani a volt főügyészt, aki azelőtt hat évig töltötte be ezt a tisztséget.