Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tíz év leforgása alatt közel 40 milliárd euró került be a román gazdaságba a külföldön dolgozók által hazautalt pénz formájában, legalábbis a Román Nemzeti Bank (BNR) és az uniós statisztikai hivatal, az Eurostat adatai szerint, amit a novekedes.hu idéz. A valós összeg ennél minden bizonnyal nagyobb, mivel a vendégmunkások által zsebben hazavitt készpénz nem jelenik meg benne.
Tavaly a BNR szerint közel 3,8 milliárd euróval támogatták külföldön élő vendégmunkások itthon maradt hozzátartozóikat, míg a Világbank 4,3 milliárd euróra becsüli ezt az összeget. Ha 2 millió külföldön élő román munkavállalóval számolunk, akkor az előbbi összeg esetén fejenként 1900, havi szinten pedig közel 160 eurót kapunk, míg a Világbank számításai szerint éves viszonylatban 2150, havi leosztásban 180 eurót kapnak az otthon maradottak.
Tavaly a bruttó hazai termék 2 százalékát tette ki a vendégmunkások által hazautalt pénz, s a korábbi években ez az arány még nagyobb volt. 2007-ben és 2008-ban, a globális pénzügyi válság kirobbanását megelőző időszakban, a külföldi munkavállalók 6,1, illetve 6,3 milliárd eurót pumpáltak a romániai gazdaságba, ami az akkori GDP 4,8, illetve 4,3 százalékát tette ki.
A legtöbb pénz Olaszországból érkezik, majd Németország és az Egyesült Államok következik, Spanyolország pedig csak negyedik.
„Tavaly a bruttó hazai termék 2 százalékát tette ki a vendégmunkások által hazautalt pénz.” Akkor mégiscsak 98 százalékot az országban állítottak elő, dübörögve vagy anélkül.