Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Románia létfontosságú Európa energiabiztonsága szempontjából, ezért gázexportálási felelőssége meghaladja a nemzeti és a regionális kereteket – jelentette ki Maros Sefcovic hétfőn Bukarestben. Az Európai Bizottság energiaunióért felelős alelnöke egy energetikai fórumon vett részt, előtte megbeszélést folytatott Viorel Stefan és Ana Birchall román miniszterelnök-helyettesekkel.
Sefcovic a konferencián mondott beszédében felidézte, hogy 60 évvel ezelőtt Románia volt az első ország Európában, amely gázt exportált, amikor az Európai Unió számára még nem volt prioritás az energiapolitika és az országok gázhálózatainak összekötése. Hangsúlyozta, az akkori és a mostani helyzet között az a különbség, hogy Románia jelenleg a világ legnagyobb gazdaságának része, felelőssége ezért meghaladja a nemzeti és a regionális kereteket, és Románia fontos partner Európa energiabiztonsága tekintetében.
Az Agerpres román hírügynökség megjegyzi, a nyilatkozat abban a kontextusban hangzott el, hogy az EU több évvel ezelőtt kötelezettségszegési eljárást indított Románia ellen azért, mert Bukarest akadályozza a gázexportot. A biztos úgy vélte, Románia fontos szerepet játszhat a fekete-tengeri földgáz kitermelésének köszönhetően, és örömmel állapította meg, hogy Bukarest együttműködik Brüsszellel a bolgár-román-magyar-osztrák (BRUA) gázfolyosó és egyéb interkonnektorok megépítése érdekében, amelyek konszolidálhatják az unió energiapiacát, főként a kelet-közép-európai térségben, amely hosszú ideje az orosz gáztól függ.
A BRUA gázvezetékről Viorel Ștefan román miniszterelnök-helyettes elmondta: Bukarest azt szeretné, ha a vezeték az eredeti tervben szereplő nyomvonalhoz minél közelebb haladna, és megerősítette, Románia elkötelezett, hogy saját területén a vállalt határidőre megépüljön a vezeték. <<