Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az alaptörvény két cikkelyét kell figyelembe venni – véli Puskás Bálint. A 66. cikkely kimondja: a képviselőház és a szenátus évente két rendes ülésszakra ül össze, egyik februártól június végéig, a másik szeptembertől december végéig tart. A második bekezdés szerint ezen kívül összehívató rendkívüli ülésszak. A 113. cikkely pedig kimondja: egy parlamenti ciklusban egy törvényhozó csak egy bizalmatlansági indítványt kezdeményezhet.
Ebből világosan látszik, hogy a rendes parlamenti ülésszakot nem lehet meghosszabbítani, hanem – ha igény van rá – rendkívüli szessziót kell összehívni. A rendkívüli ülésszak nem folytatása a rendesnek, az egy különálló szesszió, és annyit hívnak össze, ahányat szükségesnek találnak. Mármost minden parlamenti ülésszakban be lehet nyújtani bizalmatlansági indítványt, semmi korlátozás nincs, hogy az rendes vagy rendkívüli legyen. Tehát alkotmányjogi szempontból semmi akadálya sincs annak, hogy egy kormány ellen a parlamenti vakáció idején összehívott rendkívüli ülésszakban bizalmatlansági indítványt nyújtsanak be. Bármit dönt az alkotmánybíróság, az csak a jövőre érvényes, tehát az eljárást nem kell felfüggeszteni – magyarázza Puskás.
Amint ismeretes, a PNL megtámadta az alkotmánybíróságon a PSD által kezdeményezett bizalmatlansági indítványt, mert – szerintük – ezt csak rendes szesszió alatt lehet benyújtani, és kéri, hogy az alkotmánybíróság döntéséig függesszék fel az eljárást.