Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szenátor azt mondja: ha az államfő kihirdeti a parlament által már elfogadott törvényt, egyetemi szinten nem opció, hanem kötelező lesz az online oktatás.
– Az egyetemeknek van egy nagyon erős autonómiájuk, ezért a törvény nem próbál egy adott módszert ráerőszakolni az intézményekre, ám előírja, hogy profiljuknak megfelelően találjanak megoldást az órák megtartására és a vizsgáztatásra – mondta el megkeresésünkre Novák Csaba Zoltán.
Felvetésünkre, hogy miként képzeljünk el online mondjuk egy kémia vagy fizika laborgyakorlatot, azt mondta: ilyen esetekben „áthidaló megoldásokat” kell találni. Az előadásokat „szabályszerű órarend szerint” mindenkinek meg kell tartania, akár úgy is, hogy egy kamera előtt egy táblára ír. A vizsgákat ugyancsak online kell megszervezni.
– Ez egyetemi szinten nem okoz különösebb gondot, hiszen egy valamire való vizsgán a diák azt használhat, amit akar; ha nem készült, nem olvasott utána, úgy sem tud semmit. Én például politikai ideológia történelmet tanítok az egyik egyetemen. Van tizenkét diákom, kiadom 12 párt programját, s kapnak két órát, hogy azt kielemezzék. Ezt csinálnám, ha a teremben lennének is. Használhatnak, amit akarnak – vagy megvannak a megfelelő ismereteik, háttértudásuk ahhoz, hogy ezt elvégezzék, vagy nincsenek – magyarázza a szakember.
Novák azt mondja: ezek az előírások egyelőre a szükségállapot idejére érvényesek, de amúgy a döntéshozóknak „minimum el kell gondolkodniuk” azon, hogy nem volna-e ideje áttérni a digitális oktatásra.