Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Digi24-nek adott nyilatkozatában Orban kifejtette: az alkotmánybíróság döntésének egyik következménye, hogy a pácienseket kérésre ki kell engedni a kórházból, a másik pedig az, hogy nem lehet karanténba vagy lakhelyi elkülönítésre kényszeríteni senkit. „Például ha egy páciens el akarja hagyni a kórházat, az alkotmánybírósági döntés Hivatalos Közlönyben való megjelenése után nem állíthatjuk meg, és nem is kényszeríthetjük lakhelyi elkülönülésre. Tehát az alkotmánybíróság úgy határozott, hogy egy COVID-19-cel fertőzött személy szabadon közlekedhet, mindenféle korlátozás nélkül, a hatóságoknak nincs lehetőségük olyan intézkedések foganatosítására, amelyek minden európai országban elfogadottak” – fejtegette a kormányfő.
Hozzátette: kabinetje már dolgozik az erre vonatkozó törvénytervezeten, addig is azonban azt javasolja a lakosságnak, hogy kövessék a szabályokat.
„Minden állampolgárral szemben az a kérésem és javaslatom, hogy ne vegye figyelembe az alkotmánybíróság döntését, cselekedjen felelősségteljesen, ahogy eddig is tette, a magától értetődő szabályokat követve” – nyomatékosította Ludovic Orban.
Orban kifejtette, a koronavírus-járvány első hulláma nem ért véget, csak a hatóságok által hozott intézkedéseknek köszönhetően sikerült ellaposítani a járványgörbét.
A kormányfő azt mondta, a válság kezdetén Romániában még sem védőruházatot, sem maszkokat, sem védőkesztyűket, sem fertőtlenítőszereket nem gyártottak, mára azonban mindezeket országon belül állítják már elő. Kifejtette, továbbra is keveset tudunk erről a vírusról, így a járvány alakulását sem lehet megjósolni. „Mit tettünk mi? Ellaposítottuk a járványgörbét, ezt tettük minden intézkedéssel, amit meghoztunk, figyelembe véve a más országoknál megtapasztalt hatalmas kockázatokat” – mondta Orban.
A miniszterelnök hozzátette: céljuk az, hogy ne kelljen visszatérni a korlátozásokhoz. Ehhez azonban az emberek felelősségteljes magatartására, szabálykövetésére van szükség, mert a hatóságok „őszintén szólva nem tudnak minden egyes teraszt és intézményt ellenőrizni”.
Marcel Ciolacu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerint a miniszterelnök anarchiára buzdítja a lakosságot.
„Orban kezd toxikussá válni Románia számára, mert kezd anarchiára buzdítani. A kormányfő az állam stabilitásának fő veszélyeztetőjévé válik a járvány közepén, miután azt az aberráns felhívást intézte a románokhoz, hogy ne tartsák tiszteletben az alkotmánybíróság döntését” – írta Ciolacu a Facebookra.
A PSD ügyvivő elnöke kifejti: amíg ellenzékben volt, a PNL üdvözölt minden alkotmánybírósági döntést, amely a PSD-kormány kezdeményezései ellen született meg.
„Most, hogy az alkotmány közölte a kormánnyal, hogy inkompetens volt, az alkotmánybírákat gyakorlatilag a COVID romániai elterjedéséért teszik felelőssé. A helyzet az, hogy Orban megvádolható az alkotmányos rend és a jogállam semmibevételével” – véli Ciolacu.
(Agerpres)